2016-17 UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme ve play-off turu
Vikipedi, özgür ansiklopedi
2016-17 UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme ve play-off turu 28 Haziran'dan 24 Ağustos 2016'ya kadar oynanacak ve grup aşamasına katılacak 32 takımdan 10'unun belirleneceği turlardan oluşmaktadır.
Tüm Saatler OAYSne göredir: UTC+02.00
Tur ve eşleşme tarihleri[değiştir | kaynağı değiştir]
Tur | Kura tarihi | Birinci ayak | İkinci ayak |
---|---|---|---|
Birinci ön eleme turu | 20 Haziran 2016 | 28-29 Haziran 2016 | 5-6 Temmuz 2016 |
İkinci ön eleme turu | 12-13 Temmuz 2016 | 19-20 Temmuz 2016 | |
Üçüncü ön eleme turu | 15 Temmuz 2016 | 26-27 Temmuz 2016 | 2-3 Ağustos 2016 |
Play-off turu | 5 Ağustos 2016 | 16-17 Ağustos 2016 | 23-24 Ağustos 2016 |
Takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]
Turnuvaya katılan takımlar iki ayrı statüde yer almaktadırlar.
- Şampiyonlar: Liglerini şampiyon olarak tamamlayıp ülke puanlarına göre direkt olarak gruplara kalamayan takımlar.
- Şampiyon olmayanlar: Ülke puanlarına göre kazanılan kontejanlar ile turnuvaya hak kazanan takımlar.
Aşağıdaki listede takımlar son 5 yılda Avrupa kupalarında kazandıkları puanlar ile oluşan 2016 UEFA katsayıları tablosuna göre sıralanmışlardır.[1][2][3]
Renk anahtarı |
---|
Play-off turunu kazanarak grup aşamasına yükselen takımlar |
Play-off turunu kaybederek UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına katılan takımlar |
Üçüncü ön eleme turunu kaybederek UEFA Avrupa Ligi play-off turuna katılan takımlar |
Birinci veya ikinci ön eleme turunu kaybederek elenen takımlar |
Birinci ön eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]
Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]
Birinci ön eleme turunda 8 takım yer almıştır. Kura çekimi 20 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşmiştir.[5]
Seribaşı | Seribaşı olmayan |
---|---|
Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]
Birinci ayak maçları 28-29 Haziran, ikinci ayak maçları 5-6 Temmuz 2016 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Flora Tallinn | 2-3 | Lincoln Red Imps | 2-1 | 0-2 |
The New Saints | 5-1 | Tre Penne | 2-1 | 3-0 |
Valletta | 2-2 (d) | B36 Tórshavn | 1-0 | 1-2 |
FC Santa Coloma | 0-3 | Alashkert | 0-0 | 0-3 |
Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]
28 Haziran 2016 18.00 |
Flora Tallinn | 2 - 1 | Lincoln Red Imps |
---|---|---|
Alliku 35' Sappinen 49' | Rapor | J. Chipolina 57' |
Lincoln Red Imps toplamda 3 - 2 kazandı.
The New Saints toplamda 5 - 1 kazandı.
Toplam skor:2 - 2 Valletta deplasman golü kuralı ile kazandı.
5 Temmuz 2016 17.00 |
Alashkert | 3 - 0 | FC Santa Coloma |
---|---|---|
V. Minasyan 12' Gyozalyan 84' Artur Yedigaryan 88' | Rapor |
Alashkert toplamda 3 - 0 kazandı.
İkinci ön eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]
Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]
İkinci ön eleme turunda 34 takım mücadele edecektir: 30 takım turnuvaya bu turdan dahil olacak, diğer 4 takım ise birinci ön eleme turundaki rakiplerini eleyerek bu tura katılacaklardır. Kura çekimi 20 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşmiştir.[5]
1. grup | 2. grup | 3. grup | |||
---|---|---|---|---|---|
Seribaşı | Seribaşı olmayan | Seribaşı | Seribaşı olmayan | Seribaşı | Seribaşı olmayan |
Red Bull Salzburg | F91 Dudelange | APOEL | Žalgiris Vilnius | Lincoln Red Imps |
Not: İtalik yazılı takımlar 1. ön elemede kendinden daha yüksek katsayılı takımı eleyerek tur atlayanlar
Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]
Birinci ayak maçları 12 ve 13 Temmuz, ikinci ayak maçları 19-20 Temmuz 2016 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Qarabağ | 3-1 | F91 Dudelange | 2-0 | 1-1 |
Hapoel Be'er Sheva | 3-2 | Sheriff Tiraspol | 3-2 | 0-0 |
Olimpija Ljubljana | 6-6 (d) | Trenčín | 3-4 | 3-2 |
Red Bull Salzburg | 3-0 | Liepāja | 1-0 | 2-0 |
Vardar | 3-5 | Dinamo Zagreb | 1-2 | 2-3 |
The New Saints | 0-3 | APOEL | 0-0 | 0-3 |
Zrinjski Mostar | 1-3 | Legia Warszawa | 1-1 | 0-2 |
Ludogorets Razgrad | 5-0 | Mladost Podgorica | 2-0 | 3-0 |
Dinamo Tbilisi | 3-1 | Alashkert | 2-0 | 1-1 |
Žalgiris Vilnius | 1-2 | Astana | 0-0 | 1-2 |
Partizani Tirana | 2-2 (3-1 p) | Ferencváros | 1-1 | 1-1 (uz.) |
BATE Borisov | 4-2 | SJK | 2-0 | 2-2 |
Valletta | 2-4 | Crvena zvezda | 1-2 | 1-2 |
Rosenborg | 5-4 | IFK Norrköping | 3-1 | 2-3 |
Dundalk | 3-3 (d) | FH | 1-1 | 2-2 |
Lincoln Red Imps | 1-3 | Celtic | 1-0 | 0-3 |
Crusaders | 0-9 | Copenhagen | 0-3 | 0-6 |
Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]
Qarabağ toplamda 3 - 1 kazandı.
12 Temmuz 2016 19.50 |
Hapoel Be'er Sheva | 3 - 2 | Sheriff Tiraspol |
---|---|---|
Ogu 43' Barda 52' (pen.) Radi 90' (pen.) | Rapor | Ivančić 22' Brezovec 64' |
Hapoel Be'er Sheva toplamda 3 - 2 kazandı.
13 Temmuz 2016 20.30 |
Olimpija Ljubljana | 3 - 4 | Trenčín |
---|---|---|
Velikonja 34' Zajc 43' Eleke 89' | Rapor | Lawrence 4' Kalu 6' Janga 20' Holúbek 32' |
20 Temmuz 2016 20.15 |
Trenčín | 2 - 3 | Olimpija Ljubljana |
---|---|---|
Janga 13' Bero 20' | Rapor | Kelhar 41' Eleke 45' Klinar 79' |
Toplam skor:6 - 6 Trenčín deplasman golü kuralı ile kazandı.
Red Bull Salzburg toplamda 3 - 0 kazandı.
20 Temmuz 2016 20.45 |
Dinamo Zagreb | 3 - 2 | Vardar |
---|---|---|
Pjaca 55' (pen.), 70' (pen.) Machado 79' | Rapor | Velkovski 39', 63' |
Dinamo Zagreb toplamda 5 - 3 kazandı.
19 Temmuz 2016 19.00 |
APOEL | 3 - 0 | The New Saints |
---|---|---|
Alexandrou 54' Sotiriou 73' De Vincenti 90+5' (pen.) | Rapor |
APOEL toplamda 3 - 0 kazandı.
Legia Warsaw toplamda 3 - 1 kazandı.
Ludogorets Razgrad toplamda 5 - 0 kazandı.
Dinamo Tbilisi toplamda 3 - 1 kazandı.
Astana toplamda 2 - 1 kazandı.
20 Temmuz 2016 19.30 |
Ferencváros | 1 - 1 (uz.) | Partizani Tirana |
---|---|---|
Gera 14' (pen.) | Rapor | Hüsing 40' (kk) |
Seri penaltılar | ||
Gera Šesták Nagy Ramírez | 1 - 3 | Hoxha Vila Trashi Ekuban |
Toplam skor:2 - 2 Partizani Tirana penaltı vuruşları ile kazandı.
BATE Borisov toplamda 4 - 2 kazandı.
Red Star Belgrade toplamda 4 - 2 kazandı.
13 Temmuz 2016 19.15 |
Rosenborg | 3 - 1 | IFK Norrköping |
---|---|---|
Eyjólfsson 48' Helland 62' De Lanlay 65' | Rapor | Andersson 70' |
20 Temmuz 2016 19.15 |
IFK Norrköping | 3 - 2 | Rosenborg |
---|---|---|
Andersson 57', 77' Nyman 59' | Rapor | Gytkjær 36' (pen.) De Lanlay 55' |
Rosenborg toplamda 5 - 4 kazandı.
Toplam skor:3 - 3 Dundalk deplasman golü kuralı ile kazandı.
Celtic toplamda 3 - 1 kazandı.
19 Temmuz 2016 19.15 |
Copenhagen | 6 - 0 | Crusaders |
---|---|---|
Pavlović 15' Mitchell 45+1' (kk) Cornelius 48', 76' Falk 58' Greguš 68' | Rapor |
Copenhagen toplamda 9 - 0 kazandı.
Üçüncü ön eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]
Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]
Üçüncü ön eleme turunda 30 takım mücadele edecektir: 13 takım turnuvaya bu turdan dahil olacak, diğer 17 takım ise ikinci ön eleme turundaki rakiplerini eleyerek bu tura katılacaklardır.Kura çekimi 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşmiştir.[10]
Şampiyonlar 1. grup | Şampiyonlar 2. grup | Şampiyon olmayanlar | |||
---|---|---|---|---|---|
Seribaşı | Seribaşı olmayan | Seribaşı | Seribaşı olmayan | Seribaşı | Seribaşı olmayan |
Viktoria Plzeň | Qarabağ |
Not: İtalik yazılı takımlar 2. ön elemede kendinden daha yüksek katsayılı takımı eleyerek tur atlayanlar
Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]
Birinci ayak maçları 26-27 Temmuz, ikinci ayak maçları 2-3 Ağustos 2016 tarihlerinde oynanacaktır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç | |
---|---|---|---|---|---|
Şampiyonlar | |||||
Rosenborg | 2-4 | APOEL | 2-1 | 0-3 | |
Dinamo Zagreb | 3-0 | Dinamo Tbilisi | 2-0 | 1-0 | |
Olimpiakos | 0-1 | Hapoel Be'er Sheva | 0-0 | 0-1 | |
Astana | 2-3 | Celtic | 1-1 | 1-2 | |
Trenčín | 0-1 | Legia Warszawa | 0-1 | 0-0 | |
Viktoria Plzeň | 1-1 (d) | Qarabağ | 0-0 | 1-1 | |
Astra Giurgiu | 1-4 | Copenhagen | 1-1 | 0-3 | |
BATE Borisov | 1-3 | Dundalk | 1-0 | 0-3 | |
Ludogorets Razgrad | 6-4 | Crvena zvezda | 2-2 | 4-2 (uz.) | |
Partizani Tirana | 0-3 | Red Bull Salzburg | 0-1 | 0-2 | |
Şampiyon olmayanlar | |||||
Ajax | 3-2 | PAOK | 1-1 | 2-1 | |
Sparta Praha | 1-3 | Steaua București | 1-1 | 0-2 | |
Shakhtar Donetsk | 2-2 (2-4 p) | Young Boys | 2-0 | 0-2 (uz.) | |
Rostov | 4-2 | Anderlecht | 2-2 | 2-0 | |
Fenerbahçe | 3-4 | Monaco | 2-1 | 1-3 |
Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]
APOEL toplamda 4-2 kazandı.
Dinamo Zagreb toplamda 3-0 kazandı.
Hapoel Be'er Sheva toplamda 1-0 kazandı.
Celtic toplamda 3-2 kazandı.
Legia Warsaw toplamda 1-0 kazandı.
Toplam skor 1-1. Viktoria Plzeň deplasman golleri kuralı ile kazandı.
Copenhagen toplamda 4-1 kazandı.