Назва гори мовою айнів означає «Поро (великий)» і «шір» (гора)[4]
Гора Порошірі була сформована під час гороутворення 13 мільйонів років тому. Цирк, утворений під час четвертинногольодовикового періоду гора мала руйнівні процеси, про що свідчить цирк у верхній частині, який в 2007 році його було обрано як одного зі 100 найкращих геологічних утворень Японії[5].
На гору прокладено декілька туристичних маршрутів[6].
Маршрут з міста Біраторі найбільш популярний, має найкоротший шлях до вершини та найрізноманітніші краєвиди, але є дуже складним маршрутом[7][8][9]. Від міста Біраторі курсують автобуси до лісової дороги на Породзірі[10][11]. Далі по стежці вздовж річки Накахіра можна підніматися вгору. Тропа може бути небезпечною через підняття води в річці у сезон дощів або танення снігу[9][12][13]. Час підйому до вершини цією стежкою становить орієнтовно 9 годин[14] . Оскільки важко пройти маршрут за один день, дорогою зазвичай зупиняються на ночівлю в гірській дерев'яній хатинці, на берегу річки, на висоті 1000 м[15]. Довге перебування в будинку заборонено, за винятком надзвичайних ситуацій[16] . Існує також шлях, який відгалужується від цього маршруту та проходить через гори Кітатоттабецу (1912 м) та Тоттабецу (1959 м) .
З міста Ніікаппу маршрут йде уздовж річки Ніікаппу, проходить через греблю, час у дорозі становить від 9 до 10 годин[16]. На шляху є гірська хатина «Нікаппу Сансо» на висоті 800 м, де немає постійного менеджера, Їжа та постільна білизна не надаються, а якщо група більше п'яти людей хоче скористатися ним, то треба заздалегідь подати заявку в альпіністську асоціацію та отримати дозвіл на використання[17]. Довге перебування в будинку заборонено, за винятком надзвичайних ситуацій[16].
Дорога до Порошірі від міста Хідака вздовж річки Нігідзава проходить через гори Кітатоцутабецу та Тоцутабецу та має час проходження приблизно 10 годин[18], але уздовж цього маршруту немає гірських хат, а для створення гірського наметного табору мало придатних місць[19] . Деякі бігуни цим маршрутом здійснюють одноденний похід на вершину[19] .