Обговорення:Населення України
Ця стаття належить до числа добрих. Див. сторінку обговорення. Статус надано 2 березня 2018 року. |
Панове, це не "Демографія" (України), це стислий статистичній облік.
- Шановна пані чи шановний пане, у Вікіпедії так заведено: критикувати не треба - сідаєш і робиш як найкраще ;) --pavlosh 14:36, 6 лютого 2007 (UTC)
Ви хочете сказати, що в Вікіпедії (тобто Енциклопедії) заведено надавати статтям невірні назви? В суспільних науках точність, адекватність понять своїм об'єктам ще ніхто не відміняв. Демографія - це не "розділ економіки" чи "прикладної статистики населення", це самостійна академічна Наукова дисціпліна. Існуючу статтю слід було б тоді називати "ДЕМО-СТАТИСТИЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ. На таку-то дату". Можно і трохи коротше: "Демографічна ситуація...
А "ДЕМОГРАФІЯ України" - це повинен бути нарис про розвиток та становище Демографії як НАУКИ в Україні. Ви вважеєте, що отак присів на стільця і "по-ленінськи" видав такий нарис за пару годин? Якщо Ви пропонуєте замінити заголовок статті - як я це Вам вище запропонував, то я згодний. З повагою --Wanderer 21:37, 14 лютого 2007 (UTC)
- На мою думку у цій статті поки є корисними тільки інтервікі. Вважаю, що можна перейменувати у Населення України і зробити хоча б невелику заготовку статті, наприклад переклавши вступ англійської або щось подібне. Бо в такому вигляді це щось справді неприйнятне для енциклопедії. --Yakudza -พูดคุย 23:51, 14 лютого 2007 (UTC)
Виявила помилку у даних щодо співвідношення міського і сільського населення. Цифрові дані не відповідають процентному співвідношенню.
Помилка на карті
[ред. код]http://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Ukraine_census_2001_Ukrainians.svg На карті, де вказано відсоток українців, завищена частка українців в Криму. За переписом там 24,4% українців. Може хтось візьметься виправити? Я пробував - виходить негарно :(. --AndriyK 11:00, 20 травня 2010 (UTC)
Зроблено за допомогою Drundia RonRodex 19:18, 20 серпня 2010 (UTC)
Динаміка зміни населення
[ред. код]Пропуную обєднати з чисельністю населення - що я вже зробив і цю суб тему видалити - що я зроблю якщо не має заперечень RonRodex 19:18, 20 серпня 2010 (UTC)
Численність
[ред. код]Відбувається "чисельне зменшення" населення, але 45,6 млн - це "численність населення".
Чисельний. 1. Який стосується числа; числовий: чисельний аналіз. 2. Кількісний: чисельна перевага, чисельне зростання населення.
Численний 1. Який складається з великої кількості когось, чогось: численний загін, численна група, численна організація, численне товариство (невдало численна кількість книжок). Іноді замість справжнього диспуту, перед численною аудиторією відбувалося скритно підготовлене і розігране інсценування й комедія диспуту (З.Тулуб). 2. Наявний у великій кількості. Вж. зі сл.: війська, гості, делегації, досліди, жертви, зразки, кадри, мешканці, озера, підприємства, ухвали. Небо заступали хмари. Вони насувалися з заходу, закриваючи собою численні зорі (А.Шиян).
Наявне VS. Постійне населення
[ред. код]ukrstat.gov.ua коли публікує свої звіти з населення України дає 2 цифри: Наявне та Постійне населення (приклад). А яке з цих використовує укрвікі (всюди)?--Piznajko (обговорення) 05:48, 7 червня 2018 (UTC)
Помилка редагування
[ред. код]@Arbornaos:. Привіт. Ось це Ваше редагування Версія за 01:37, 28 лютого 2021 спотворило статтю, починаючи з розділа "Природний рух". У попередньому Вашому редагуванні Версія за 01:33, 28 лютого 2021 ця помилка ще відсутня. Як це тепер виправити? --Lanamy (обговорення) 02:10, 14 червня 2021 (UTC)
- А що саме маєте на увазі під спотворенням? Опишіть, будь ласка, детальніше, бо в мене стаття виглядає коректно на різних пристроях. --Arbornaos (обговорення) 14:56, 17 червня 2021 (UTC)
- Проблему вже вирішено. А спотворення все ще можна побачити за посиланням на Ваше редагування: див. з розділа "Природний рух". --Lanamy (обговорення) 16:37, 17 червня 2021 (UTC)
Пропозиція щодо діаграми чисельності населення
[ред. код]Шановне панство, у розділі «Історичний огляд зміни чисельності» наведена стовпчикова діаграма чисельності за кожен рік у проміжку 32 роки (спроможність шаблону 55 років) та зі зміщеним початком відліку. Стовпчикова діаграма зазвичай використовується на маленьку кількість значень. На велику кількість значень — лінійний графік.
Проблема: діаграма виходить за межі вікна перегляду, злипаються цифри.
Пропозиція: зменшити кількість стовпчиків.
Інструменти візуалізації (шаблони), що створені —
Шаблон «Графік за роками»:
Чисельність населення України
до початку XX сторіччя (мільйон, осіб)
Реконструйований ряд.
Чисельність населення України
до початку XXI сторіччя (мільйон, осіб)
Реконструйований ряд, Держстат України.
Також можна використати шаблон «Демографія/Діаграма населення»:
Чисельність населення України
до початку XX сторіччя (мільйон, осіб)
Реконструйований ряд.
Чисельність населення України
до початку XXI сторіччя (мільйон, осіб)
Реконструйований ряд, Держстат України.