Рівненський район (Саратовська область)

Рівненський район

рос. Ровенский муниципальный район

Герб
селище Рівне
Країна Росія Росія
Регіон Саратовська область
Номерний знак 64, 164
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 16 894[1]
Площа
 - повна 2.1 тис. км²
Часовий пояс MSK (UTC+3)
Дата заснування 7 вересня 1941
Голова районної адміністрації Рощин Сергій Юрійович
Вебсайт офіційний сайт адміністрації (рос.)

Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Рівненський район

Рівенський район рос. Ровенский район — муніципальне утворення в Саратовській області. Адміністративний центр району — смт. Рівне. Населення району — 16 894 чол.

Географія[ред. | ред. код]

Розташований в південно-західній частині Лівобережжя на березі річки Волги в сухостеповій зоні на північній околиці Прикаспійської низовини, на кордоні з Волгоградської областю. Клімат різко континентальний, посушливий. У назві району відбився рівний степовий характер навколишньої місцевості.

Район межує з Волгоградською областю на півдні, Краснокутським муніципальним районом на сході, Енгельського муніципальним районом на півночі. Із заходу обмежений Волгою.

Історія[ред. | ред. код]

Згідно Указу Президії Верховної Ради СРСР від 28 серпня 1941 року німецьке населення Зельманского кантону АРСР німців Поволжя було виселено і він був включений до складу Саратовської області як Зельманський район.

19 травня 1942 року Зельманський район перейменований в Рівненський район, а село Зельман — в село Рівне. Одночасно були перейменовані сільські ради району.

7 травня 1956 року до Рівненського району був приєднаний Приволзький район з 5 сільськими радами.

9 грудня 1962 року Рівненський район включений до складу Енгельського району.

Указом Президії Верховної Ради РРФСР від 9 грудня 1970 року зі складу Енгельського району був виділений Рівненський район з центром в селі Рівне.

В 1997 у Рівненський район перейменований в об'єднане муніципальне утворення Рівненського району.

Відповідно до Закону Саратовської області від 29 грудня 2004 року № 115-ЗСО «Про муніципальних утвореннях, що входять до складу Рівненського муніципального району» в 2005 році об'єднане муніципальне утворення Рівненського району перетворено в Рівненський муніципальний район.

Економіка[ред. | ред. код]

Район сільськогосподарський. Найбільший в області виробник баштанних (в основному кавунів). Вирощують зерно, велику рогата худобу, овець. Невеликі промислові підприємства переробляють сільськогосподарську сировину. Є великі зрошувальні системи. Ведеться нафто- і газовидобування.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. База данных показателей муниципальных образований: Саратовская область — Федеральна служба державної статистики РФ (рос.)