Список пластових таборів

Список пластових таборів — заходів «Пласту» національної скаутської організації України.

Всеукраїнські (крайові) табори для юнацтва

[ред. | ред. код]

Герць

[ред. | ред. код]

Місце таборування: центральні області України.

Час проведення: серпень

Опис табору: Табір покликаний популяризувати кінне пластування, шляхом базового вивчення верхової їзди, їзди підводою; плекання козацьких традицій, шляхом фізичного загартування юнацтва, удосконалення навичок життя в природі, вмілостей "практичного пластування", духовного розвитку особистості, історичного виховання юнацтва через ознайомлення з історією і пам'ятками українського козацтва.

Вимоги до учасників: Вік від 14 років, ступінь не нижче учасника/ці[1].

Легіон

[ред. | ред. код]
Легіон
Легіон

Місце таборування: Західна Україна

Час проведення: серпень

Опис табору: Мета крайового виховно-вишкільного табору Легіону — всебічна підготовка юнаків до самозарадності та практичного пластування в умовах сучасного світу на основі плекання традицій українського лицарства, освоєння передових досягнень інформаційних технологій та ефективного командного менеджменту. Загальні напрямки програми: впоряд, етикет, психологічна підготовка, фізична підготовка, тактична підготовка.

Вимоги до учасників: Вік від 15 років, ступінь не нижче пластуна учасника[2].

Вовча школа

[ред. | ред. код]

Місце таборування: Державний історико-культурний заповідник «Тустань»

Час проведення: серпень

Опис табору: Мета КВВЕТ «Вовча Школа» — розвиток екологічного пластування, а саме: сприяння накопиченню юнацтвом екологічних знань, виховання любові до природи, прагнення берегти і примножувати її багатства, здобуття практичних навичок таборування й діяльності в природі без завдання шкоди довкіллю. Дану мету передбачається досягти шляхом проведення теренових ігор та змагів, серії тематичних інструктажів та гутірок. Серед наголосів — організація низки занять з практичного пластування, забезпечення умов для виконання вимог вмілостей екологічного спрямування.

Вимоги до учасників: Вік від 14 років, ступінь не нижче учасника.

Метаморфози

[ред. | ред. код]

Місце таборування: поблизу с. Дубриничі, Перечинського р-ну, Закарпатська область

Час проведення: серпень

Опис табору: Основною ідеєю цього табору буде етнографічне спрямування народностей, які проживають в гірській місцевості. Отже, табір буде відбуватися у гірській місцевості, на Косівщині. Очевидно, основна увага буде приділена гірським етнографічним зонам України. Легенда табору буде змінюватися відповідно до тієї народності, яку розглядатимемо в той чи інший день. Загальні напрямки: 1. вузько мистецькі ділянки, поезія, проза, танець, спів, музика, моделювання костюму, квілінг, витинанка, писанкарство тощо); 2. ділянки культорологічного спрямування (історія мистецтва, етнозони, культорологічний аналіз); 3. гутірки пластового спрямування (впоряд, табірництво); 4. ватри, імпрези; 5. екскурсії, супервізії.

Вимоги до учасників: Вік від 15 років, ступінь не нижче учасника/ці.

Говерля

[ред. | ред. код]
Говерля
Говерля

Місце таборування: Українські Карпати, Надвірнянський, Косівський райони Івано-Франківської області, Вижницький район Закарпатської області

Час проведення: серпень

Опис табору: Мета табору популяризація спортивного туризму в Пласті шляхом підготовки кваліфікованих інструкторів і провідників груп, відповідно до державних вимог встановлених Федерацією спортивного туризму України. Легенда табору: Базується на історії карпатської Групи УПА «Говерля», що вела бойові дії на території Закарпатської та Івано-Франківських областей. Матеріали легенди викладені у 18 і 19 томах Літопису УПА Загальні напрямки: 1. Семінар початкової туристської підготовки згідно з рекомендованим Федерацією спортивного туризму України планом проведення. 2. Перший етап категорійного пішохідного походу І категорії складності. 3. Днівка, перепочинок, закріплення теоретичного курсу семінару ПТП. 4. Другий етап категорійного пішохідного походу І категорії складності.

Вимоги до учасників: Вік від 14 років, ступінь не нижче учасника/ці[3].

Крайовий вишкільний табір (КВТ)

[ред. | ред. код]

Місце таборування: Поблизу пластової оселі-музею «Сокіл», а саме: Україна, Івано-Франківська область, Рожнятівський район, урочище р. Тодір (поблизу с. Кузьминець).

Опис табору: Кваліфікаційний крайовий табір для зарахування третьої пластової проби УПЮ «Пластуна скоба/пластунки вірлиці». Перевірка набутих знань у формі ігор, теренових змагів та інших пластових занять, мандрівок. Також здійснюється оцінка загальної пластової постави, дотримання пластового закону та рівень пластового світогляду. Важливими елементами табору є самостійне планування та проведення юнаками та юначками занять (ігор, теренових змагів), а також деякі моменти юнацького самоврядування, які виступають основою виховання майбутніх провідників, лідерів. Програма табору поділена на такі частини: інструкторська ділянка — подання теоретичних та практичних знань; програма з самозарадності; програма практичного пластування.

Вимоги до учасників: Вік 16-17 років. За виняткових обставин, можлива участь і молодших юнаків/чок, але лише у разі, коли точка «відбути КВТ» є останньою не виконаною точкою в пробі. Участь 18-ти річних юнаків/чок можлива лиши при наявності дозволу крайового референта третьої проби на подовження строку здачі третьої проби.

  • пластовий ступінь — розвідувач/ка.
  • кількість зданих точок в третій пробі — 50 % і більше[4].

Клич Лицарів

[ред. | ред. код]

Час табору: перша половина серпня

Опис табору: Клич Лицарів — це табір, який залишиться у вашій пам'яті на все життя. Основні спрямування табору — це практичне пластування, життя та виховання в природі. Цей табір — унікальна нагода підготуватись до здачі, а також здати пластові проби. Напрямки, яким приділена особлива увага на таборі:

  • табірництво
  • мандрівництво
  • піонірка
  • ПМД
  • самовиживання

Організація побуту та діяльності організована по IV-ьох підтаборах (відносно статі та проби).

Вимоги до учасників: юнаки та юначки від 12 років, які складають І-шу та ІІ-гу пластові проби.

Організатори: 12 курінь УСП “Рутенія” та 47 курінь УПС “Вовча ліга”.

Світанкові Віхи

[ред. | ред. код]

Час таборування: Серпень.

Вимоги: бути учасником(-цею), проте одного року були допущені прихильники.

Короткий опис:

  • Табір історичної специлізації, відтворяє події і життя в минулому, фантастичних світах. Вперше відбувся 2007 року.
  • На таборі дають нагороду ввигляді: за перший табір срібну нашивку, за третій - золоту нашивку, а за 5 видають металічну медальку.
  • На таборі крім однострою і зручного одягу треба мати рольовий одяг.
  • Підчас таборування всіх учаників поділяють на 4 під-табора, кожен табір, як окрема країна. вони можуть конфліктувати і створювати угоди.
  • Тривалість табора змінюється кожного року. Більше 10 днів, менше 16.
  • організований 5-им куренем УСП та 20-им куренем УПС "Орден Хрестоносців" та Референтурою Рольового Руху.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Крайовий кінно-спортивний табір "Герць". www.plast.org.ua. Архів оригіналу за 28 березня 2016. Процитовано 19 березня 2016.
  2. Крайовий виховно-вишкільний табір "Легіон". www.plast.org.ua. Архів оригіналу за 28 березня 2016. Процитовано 19 березня 2016.
  3. Мандрівний табір "Говерля". www.plast.org.ua. Архів оригіналу за 25 березня 2016. Процитовано 19 березня 2016.
  4. Крайовий вишкільний табір. www.plast.org.ua. Архів оригіналу за 25 березня 2016. Процитовано 19 березня 2016.