C418
Даніель Розенфельд | |
---|---|
Daniel Rosenfeld | |
Основна інформація | |
Повне ім'я | нім. Daniel Rosenfeld |
Дата народження | 9 травня 1989 (35 років) |
Місце народження | Карл-Маркс-Штадт (тепер Хемніц), НДР |
Роки активності | з 2006 |
Громадянство | Німеччина |
Професії | композитор, аудіорежисер |
Інструменти | цифрова звукова робоча станція, синтезатор, клавішні музичні інструменти і фортепіано |
Жанр | ембієнт, електронна музика |
Magnum opus | Minecraft – Volume Alphad, Minecraft – Volume Betad і One[d] |
Псевдоніми | C418 |
Лейбл | Ghostly International |
c418.org | |
Файли у Вікісховищі |
Даніель Розенфельд, відоміший під псевдонімом C418 — німецький музикант, продюсер і звукорежисер, найзнаніший як композитор і саунд-дизайнер Minecraft. Написав і спродюсував тему для Stranger Things та саундтрек до Steam-релізу Cookie Clicker. Він також був діджеєм для американського рок-гурту Anamanaguchi.
Розенфельд народився у Східній Німеччині в 1989 році, у сім'ї німця, який народився у Радянському Союзі, та який працював ювеліром, і матері-німкені. Він навчився створювати музику на ранніх версіях Schism Tracker (популярний клон Impulse Tracker) та Ableton Live на початку 2000-х років, які на той час були рудиментарними інструментами[1]. Саме його брат, Гаррі Розенфельд, познайомив його з музикою за допомогою Ableton Live, коментуючи, що «навіть ідіот» може успішно створювати музику за допомогою цього інструменту[2]. Його брат також був відомий під псевдонімом C818, з якого він вибрав ім'я C418, стверджуючи, що «це ім'я дуже загадкове і насправді нічого не означає»[3].
Після того, як брат Розенфельда познайомив його з музичним продюсуванням, Даніель почав викладати музику на Bandcamp після того, як Денні Барановський запропонував викладати свою музику на цьому сайті[2].
У 2007 році Розенфельд почав вести блог під назвою «Blödsinn am Mittwoch» (з нім. «Дурниці в середу»), де щотижня публікував нову пісню[4]. Приблизно в той же час він зацікавився розробкою ігор та аудіо, що призвело до того, що він приєднався до форуму розробників інді-ігор TIGSource, де він почав співпрацювати з численними меншими іграми та розробниками ігор[5] (зокрема, Розенфельд неофіційно випустив саундтреки до ігор Zombie Dog in Crazyland та Mubbly Tower на своєму сайті та в старому блозі). Пізніше Розенфельд почав створювати альбоми і випускати їх у блозі, а також на Bandcamp, як хобі[5].
Його першим релізом став EP BPS 2007 року, а незабаром після цього, у 2008 році, він кинув собі виклик зробити студійний альбом якомога швидше, заради розваги, надаючи перевагу кількості над якістю, The Whatever Director's Cut вийшов в його блозі під номером BAM #30 і на його Bandcamp, де він був доступний до тих пір, поки не був видалений у 2013 році, через неприязнь Розенфельда до альбому[6].
Також у 2008 році Розенфельд випустив Mixes, 25-хвилинне попурі, що містить ремікси на пісні, раніше опубліковані в блозі, також вийшли EP Sine і його другий студійний альбом Zweitonegoismus, альбом виражав його почуття від роботи на конвеєрному заводі. Розенфельд показав альбом своїм колегам перед його випуском, і вони запитали, «якого біса [він] досі там працює»[7].
На початку 2009 року Розенфельд почав співпрацювати з творцем Minecraft Маркусом Перссоном через інтернет-форум під назвою TIGSource. Розенфельд відповідав за звукові ефекти та музику в незавершеній відеогрі Перссона Minecraft. Звуковий движок ще молодої Java-гри був не дуже потужним, тому Розенфельду довелося творчо підійти до створення звукових ефектів і музики[1].
У січні 2010 року вийшов четвертий студійний альбом A Cobblers Tee Thug, спільна робота з другом Розенфельда Сонеманном. Він був створений за кілька днів, які вони провели разом на Новий рік, і вони кинули один одному виклик, заради розваги, записати повноформатний альбом разом у ті дні[8].
Альбом Circle вийшов у березні 2010 року, спочатку створений у 2008 році, він був задуманий як саундтрек до невиданої інді-гри з тією ж назвою, створеної невідомим розробником[9].
У серпні 2010 року Розенфельд випустив альбом Life Changing Moments Seem Minor in Pictures. Альбом був записаний, коли Розенфельд все ще проживав у Німеччині[10], і на момент випуску альбому Розенфельд був запрошений на військову службу після того, як звільнився з роботи, натомість він займався іншими справами. Альбом також містить оригінальний саундтрек до гри Ezo, яку Розенфельд самостійно розробив для Ludum Dare.
У 2011 році на Bandcamp вийшла серія компіляцій з піснями з різних проєктів, в тому числі Little Things[11], I Forgot Something, Didn't I.[12] (бі-сайд до 72 Minutes of Fame) і Seven Years of Server Data[13].
Працюючи над Minecraft як митець-фрілансер, Розенфельд не був співробітником Mojang Studios[14], компанії, що стоїть за Minecraft. Розенфельд досі володіє правами на всю свою музику в грі і випустив два альбоми з піснями з саундтреку Minecraft[15]. Перший саундтрек, Minecraft - Volume Alpha, вийшов в цифровому вигляді 4 березня 2011 року на його сторінці Bandcamp.
Пізніше того ж року, коли гра Minecraft стала доступною для широкого загалу в ранньому доступі, вона швидко стала популярною. Розенфельд, який до цього моменту працював на конвеєрі, тепер міг займатися музикою як основним джерелом доходу[5]. Це надихнуло його на створення студійного альбому 72 Minutes of Fame 2011 року. Зміст цього альбому здебільшого обертається навколо цього визначального моменту в житті Розенфельда[16]. Цей альбом став першою роботою Розенфельда, яка була видана (обмеженим) тиражем. Видання The Guardian порівняло його композиції з роботами Браяна Іно та Еріка Саті через їхню мінімалістичну, ембієнтну якість[1].
Майже через півроку почали знімання документального фільму про розробку Minecraft під назвою Minecraft: Історія Mojang. Розенфельда попросили створити саундтрек до цього документального фільму, який увійшов до його альбому 2012 року One[17].
9 листопада 2013 року Розенфельд випустив другий альбом офіційного саундтреку до Minecraft під назвою Minecraft - Volume Beta. Багато з нових пісень були присвячені особливостям гри, яких не було під час створення першої партії музики, наприклад, Незер або Енд. 2020 року саундтрек вийшов у фізичному форматі на Ghostly International[18], а також вийшли перевидання фізичних релізів Minecraft - Volume Alpha. Релізи Volume Beta складалися з подвійного CD видання альбому, вінілової платівки, яка випускалася в чорному і червоному кольорі «вогняних» бризок, і обмеженого тиражу вінілу, надрукованого на пурпуровому напівпрозорому матеріалі, який спочатку був ексклюзивом для Європи, але пізніше був перевиданий на міжнародному рівні.
Перссон і Розенфельд знову працювали разом після успіху Minecraft над створенням нової гри під назвою 0x10c. Гра так і не вийшла, оскільки Перссон зупинив виробництво на невизначений термін у серпні 2013 року.
У 2014 році Розенфельд випустив міні-альбом із музикою, створеною для 0x10c. Він вийшов у цифровому форматі без особливого розголосу; Розенфельд просто надіслав твіт про те, що він доступний[19].
У 2015 році Розенфельд випустив 148, який, як і 72 Minutes of Fame, містив значну кількість особистого контенту, хоча й трохи більше прихованого під текстами та ефектами[20].
Пізніше того ж року саундтрек Minecraft - Volume Alpha вийшов на фізичному форматі на лейблі Ghostly International. Цей реліз складався зі звичайного видання альбому на CD, вінілового видання, яке йшло з кодом для цифрової копії альбому, та обмеженого видання альбому, надрукованого на зеленому напівпрозорому вінілі[21].
Того ж року Розенфельд натякнув на потенційний майбутній третій альбом для саундтреку Minecraft, заявивши: «Я все ще буду працювати над Minecraft, так що, ймовірно, буде ще один альбом». 2017 року Розенфельд підтвердив майбутній реліз, заявивши, що «альбом все ще далекий від завершення»[22].
У 2016 році Розенфельд випустив 2 Years of Failure, ексклюзивний альбом-компіляцію на Bandcamp, що складається з музики, створеної для невдалих проєктів або пісень, які не могли більше нікуди вписатися[23]. Кілька пісень у цьому альбомі були створені для закинутої гри, яку Розенфельд описав як «...японську гру з обміну пазлами...». Цей альбом також містить оригінальний саундтрек до гри Crayon Physics[23]. Найголовніше, що цей альбом містить ремікс C418 на пісню Stranger Things, яка мала приголомшливу популярність у 2018 році. Це була найпопулярніша пісня на персональній сторінці Розенфельда на SoundCloud[24], поки її не видалили разом з кількома іншими треками через прострочену підписку на SoundCloud Pro.
Випустив Dief у 2017 році[25]. Пісні цього альбому були створені та використані як саундтрек до інформативної доповіді Тедді Діфа на Game Developers Conference 2017[26].
Після оновлення Minecraft «Update Aquatic» 2018 року, три нові пісні були додані в гру як підводна музика[27]. Ці пісні - Dragon Fish, Shuniji, Axolotl - Розенфельд випустив відповідно 9 серпня, 10 листопада та 12 грудня 2018 року на Spotify як сингли. Усі вони увійдуть до третього альбому. Розенфельд підтвердив у Twitter, що третій альбом не буде називатися Minecraft: Volume Gamma за зразком 2 попередніх альбомів Minecraft[28].
20 липня 2018 року Розенфельд анонсував студійний альбом Excursions, випустивши перший сингл Beton[29]. Другий сингл, Thunderbird вийшов 20 серпня 2018 року. Альбом вийшов 7 вересня 2018 року. Кілька треків на Excursions названі на честь кафе в Остіні, штат Техас, де Розенфельд проживає з 2017 року.
Excursions вийшов на CD та лімітованій вініловій платівці лейблом Driftless Recordings у січні 2019 року і був перевиданий у 2021 році на CD та вінілі.
Під час інтерв'ю в січні 2021 року з Ентоні Фантано, на запитання, чи є в роботі потенційна третя частина саундтреку, Розенфельд відповів: «У мене є дещо, я вважаю його закінченим, але все ускладнилося, особливо з огляду на те, що Minecraft тепер є великою власністю. Тому я не знаю»[30].
У травні 2021 року Розенфельд випустив альбом Branching Out[31]. Платівка містить саундтрек до програми для відеоконференцій Branch від Dayton Mills[32].
2021 - дотепер: Ремастер Life Changing Moments Seem Minor in Pictures, Ivy Road та Cookie Clicker
[ред. | ред. код]16 червня 2021 року Розенфельд оголосив у Twitter, що його альбом 11-річної давнини Life Changing Moments Seem Minor in Pictures буде перероблено і він вийде на найбільших стрімінгових платформах[33]. До перевидання альбом був доступний лише на Bandcamp.
У липні 2021 року Розенфельд разом із Дейві Вреденом, Карлою Зімонею та Annapurna Interactive оголосили про запуск Ivy Road, ігрової студії, заснованої Вреденом і Зімонею. Студія працює над невідомою грою , для якої Розенфельд пише музику[34].
Після оголошення про запуск Ivy Road, у серпні 2021 року Розенфельд оголосив, що працював над саундтреком до гри 2013 року Cookie Clicker, яка виходить у Steam[35]. У вересні 2021 року Розенфельд випустив саундтрек[36].
13 березня 2022 року Розенфельд зіграв діджейський сет разом з Anamanaguchi для їхнього туру Scott Pilgrim vs. The World: The Game Soundtrack[37].
У серпні 2022 року Northway Games випустила гру I Was a Teenage Exocolonist. Розенфельд та інші колеги-музиканти співпрацювали у створенні саундтреку до гри. Його внеском стала композиція Quiet[38].
- 2010 — Life Changing Moments Seem Minor in Pictures
- 2011 — Minecraft – Volume Alpha
- 2011 — 72 Minutes of Fame
- 2012 — One
- 2013 — Minecraft – Volume Beta
- 2015 — 148
- 2017 — Dief
- 2018 — Excursions
- 2012 — Minecraft: The Story of Mojang
- 2017 — Beyond Stranger Things
- ↑ а б в Stuart, Keith (7 листопада 2014). How Daniel Rosenfeld wrote Minecraft's music. The Guardian (брит.). ISSN 0261-3077. Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ а б Minecon 2012 - The Music of Minecraft & Minecraft Documentary (укр.), процитовано 16 лютого 2023
- ↑ C418 INTERVIEW, Minecraft Music & Sound Composer (укр.), процитовано 16 лютого 2023
- ↑ Bushes and Marshmallows. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ а б в Who is Daniel?. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Any information about C418's 'The Whatever Director's Cut'?.
- ↑ zweitonegoismus. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ a cobblers tee thug. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ circle. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ life changing moments seem minor in pictures. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ little things, by C418. C418 (англ.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ I forgot something, didn't I., by C418. C418 (англ.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Seven Years of Server Data, by C418. C418 (англ.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ The Soothing Sounds Of...Minecraft?. Kotaku (англ.). 9 березня 2011. Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Hall, Charlie (18 вересня 2014). Minecraft's composer discusses Mojang's unreleased game, Notch's departure. Polygon (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ 72 Minutes Of Fame. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ one. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Minecraft Volume Beta. ghostly.com (англ.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Andy Chalk published (18 вересня 2014). Minecraft composer releases 0x10c tracks, muses on Notch's departure from Mojang. PC Gamer (англ.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ 148. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Minecraft - Volume Alpha, by C418. C418 (англ.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ https://twitter.com/C418/status/829667788897783809. Twitter (укр.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ а б 2 years of failure. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Hey err what happened to c418’s soundcloud and why are there like only 2 songs?.
- ↑ Dief. C418 (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Still Grooving: Game Dev Life Set to Live Music (укр.), процитовано 16 лютого 2023
- ↑ Music. Minecraft Wiki (англ.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ https://twitter.com/C418/status/822673435147046912. Twitter (укр.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Bein, Kat (19 липня 2018). Minecraft Composer C418 Shares Lead Single ‘Beton’ Off Upcoming Album: Exclusive. Billboard (амер.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ 10 Years of the Minecraft Soundtrack | C418 INTERVIEW (укр.), процитовано 16 лютого 2023
- ↑ https://twitter.com/C418/status/1394362662931374083. Twitter (укр.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ https://twitter.com/daytonmills/status/1394148127402168324. Twitter (укр.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ https://twitter.com/C418/status/1416056924139933696. Twitter (укр.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Ivy Road. ivyroad.fun. Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ Cookie Clicker Releasing For Steam Next Month With Numerous Enhancements; Potential Game Of The Year - Noisy Pixel (амер.). 8 серпня 2021. Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ https://twitter.com/C418/status/1424444383223435266. Twitter (укр.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ https://twitter.com/c418/status/1498861301900136451. Twitter (укр.). Процитовано 16 лютого 2023.
- ↑ https://twitter.com/northwaygames/status/1557058455113834496. Twitter (укр.). Процитовано 16 лютого 2023.