Beachvolleybal op de Olympische Zomerspelen 2012 (vrouwen)
Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2012 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
Horse Guards Parade | |||||||||||
Gehouden in | Londen | ||||||||||
Jaar | 2012 | ||||||||||
Data | 28 juli – 8 augustus | ||||||||||
Sport | Volleybal | ||||||||||
Accommodatie(s) | Horse Guards Parade | ||||||||||
Deelnemers | 48 atleten uit 17 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2012 | ||
---|---|---|
Beach | mannen | vrouwen |
Zaal | mannen | vrouwen |
Het beachvolleybaltoernooi voor vrouwen tijdens de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen begon op 28 juli en eindigde op 8 augustus.
De 24 deelnemende teams waren verdeeld over zes groepen van vier, waarin een halve competitie werd gespeeld. Aan het einde van de groepsfase gingen de nummers één en twee elke groep door naar de achtste finales, aangevuld met de twee beste nummers drie. De vier slechtste nummers drie speelden een play-off wedstrijd voor een plaats in de achtste finales. Vanaf de achtste finales werd er gespeeld via het knock-outsysteem.
Kwalificatie[bewerken | brontekst bewerken]
Manier van kwalificatie | Aantal Plaatsen | Gekwalificeerd |
---|---|---|
FIVB beachvolleybal olympische ranglijst (ranglijst op 17 juni 2012) | 16 | Brazilië China Verenigde Staten Brazilië* Verenigde Staten* Nederland Italië Duitsland Tsjechië Spanje Duitsland * Zwitserland Oostenrijk Australië Tsjechië * Griekenland |
Continental beachvolleybal cup 2010-2012 (deelnemers bekend op 24 juni 2012) | 5 | Argentinië (Zuid-Amerika) Mauritius (Afrika) Rusland (Europa) Canada (Noord-Amerika) Australië (Azië/Oceanië) |
WK beachvolleybal (olympische kwalificatie) (26 juni – 1 juli 2012) | 2 | Nederland Rusland |
Gastland | 1 | Groot-Brittannië |
Totaal | 24 |
- * mochten 2 teams afvaardigden
Groepsfase[bewerken | brontekst bewerken]
Groep A[bewerken | brontekst bewerken]
- Eindstand
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Spelpunten | Sets | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | W | V | Ratio | |||
1 | Juliana – Larissa | 6 | 3 | 3 | 0 | 126 | 76 | 1.658 | 6 | 0 | MAX |
2 | Holtwick – Semmler | 5 | 3 | 2 | 1 | 115 | 97 | 1.186 | 4 | 2 | 2.000 |
3 | Háječková – Klapalová | 4 | 3 | 1 | 2 | 106 | 105 | 1.010 | 2 | 4 | 0.500 |
4 | Rigobert – Li Yuk Lo | 3 | 3 | 0 | 3 | 57 | 126 | 0.452 | 0 | 6 | 0.000 |
- Wedstrijden
alle tijden zijn West-Europese Zomertijd (UTC +1:00)
Datum | Tijd | Score | Set 1 | Set 2 | Set 3 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
28 juli | 10:00 | Holtwick – Semmler | 2 - 0 | Háječková – Klapalová | 21-16 | 21-16 | |
17:30 | Juliana – Larissa | 2 - 0 | Rigobert – Li Yuk Lo | 21-5 | 21-10 | ||
30 juli | 09:00 | Háječková – Klapalová | 2 - 0 | Rigobert – Li Yuk Lo | 21-10 | 21-11 | |
15:30 | Juliana – Larissa | 2 - 0 | Holtwick – Semmler | 21-18 | 21-13 | ||
1 augustus | 10:00 | Holtwick – Semmler | 2 - 0 | Rigobert – Li Yuk Lo | 21-11 | 21-10 | |
15:30 | Juliana – Larissa | 2 - 0 | Háječková – Klapalová | 21-12 | 21-18 |
Groep B[bewerken | brontekst bewerken]
- Eindstand
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Spelpunten | Sets | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | W | V | Ratio | |||
1 | Vasina – Vozakova | 6 | 3 | 2 | 1 | 156 | 150 | 1.040 | 5 | 4 | 1.250 |
2 | Xue – Zhang | 6 | 3 | 2 | 1 | 143 | 135 | 1.059 | 5 | 3 | 1.667 |
3 | Kuhn – Zumkehr | 3 | 3 | 1 | 2 | 136 | 139 | 0.978 | 4 | 4 | 1.000 |
4 | Arvaniti – Tsiartsiani | 3 | 3 | 1 | 2 | 119 | 130 | 0.915 | 2 | 5 | 0.400 |
- Wedstrijden
alle tijden zijn West-Europese Zomertijd (UTC +1:00)
Datum | Tijd | Score | Set 1 | Set 2 | Set 3 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
28 juli | 09:00 | Xue – Zhang | 1 - 2 | Vasina – Vozakova | 21-18 | 14-21 | 14-16 |
21:00 | Kuhn – Zumkehr | 2 - 0 | Arvaniti – Tsiartsiani | 21-13 | 21-19 | ||
30 juli | 10:00 | Xue – Zhang | 2 - 1 | Kuhn – Zumkehr | 21-18 | 16-21 | 15-8 |
16:30 | Arvaniti – Tsiartsiani | 2 - 1 | Vasina – Vozakova | 18-21 | 21-13 | 15-12 | |
1 augustus | 09:00 | Xue – Zhang | 2 - 0 | Arvaniti – Tsiartsiani | 21-17 | 21-16 | |
14:30 | Kuhn – Zumkehr | 1 - 2 | Vasina – Vozakova | 17-21 | 21-19 | 9-15 |
Groep C[bewerken | brontekst bewerken]
- Eindstand
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Spelpunten | Sets | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | W | V | Ratio | |||
1 | May-Treanor – Walsh | 9 | 3 | 3 | 0 | 137 | 109 | 1.257 | 6 | 1 | 6.000 |
2 | Kolocová – Sluková | 6 | 3 | 2 | 1 | 133 | 137 | 0.971 | 4 | 4 | 1.000 |
3 | Schwaiger – Schwaiger | 3 | 3 | 1 | 2 | 141 | 150 | 0.940 | 4 | 5 | 0.800 |
4 | Cook – Hinchley | 0 | 3 | 0 | 3 | 136 | 151 | 0.901 | 2 | 6 | 0.333 |
- Wedstrijden
alle tijden zijn West-Europese Zomertijd (UTC +1:00)
Datum | Tijd | Score | Set 1 | Set 2 | Set 3 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
28 juli | 14:30 | Kolocová – Sluková | 2 - 1 | Schwaiger – Schwaiger | 10-21 | 21-13 | 15-13 |
23:00 | May-Treanor – Walsh | 2 - 0 | Cook – Hinchley | 21-18 | 21-19 | ||
30 juli | 22:00 | Schwaiger – Schwaiger | 2 - 1 | Cook – Hinchley | 18-21 | 22-20 | 15-10 |
23:00 | May-Treanor – Walsh | 2 - 0 | Kolocová – Sluková | 21-14 | 21-19 | ||
1 augustus | 22:00 | Kolocová – Sluková | 2 - 1 | Cook – Hinchley | 21-16 | 18-21 | 15-11 |
23:00 | May-Treanor – Walsh | 2 - 1 | Schwaiger – Schwaiger | 17-21 | 21-8 | 15-10 |
Groep D[bewerken | brontekst bewerken]
- Eindstand
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Spelpunten | Sets | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | W | V | Ratio | |||
1 | Kessy – Ross | 9 | 3 | 3 | 0 | 149 | 131 | 1.137 | 6 | 2 | 3.000 |
2 | Baquerizo – Fernández | 6 | 3 | 2 | 1 | 149 | 143 | 1.042 | 5 | 3 | 1.667 |
3 | Keizer – van Iersel | 4 | 3 | 1 | 2 | 134 | 126 | 1.063 | 4 | 4 | 1.000 |
4 | Gallay – Zonta | 0 | 3 | 0 | 3 | 93 | 126 | 0.738 | 0 | 6 | 0.000 |
- Wedstrijden
alle tijden zijn West-Europese Zomertijd (UTC +1:00)
Datum | Tijd | Score | Set 1 | Set 2 | Set 3 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
29 juli | 12:00 | Keizer – van Iersel | 1 - 2 | Baquerizo – Fernández | 14 - 21 | 21 - 16 | 11 - 15 |
21:00 | Kessy – Ross | 2 - 0 | Gallay – Zonta | 21 - 11 | 21 - 18 | ||
31 juli | 12:00 | Baquerizo – Fernández | 2 - 0 | Gallay – Zonta | 22 - 20 | 21 - 16 | |
23:00 | Kessy – Ross | 2 - 1 | Keizer – van Iersel | 21 - 15 | 12 - 21 | 15 - 8 | |
2 augustus | 12:00 | Keizer – van Iersel | 2 - 0 | Gallay – Zonta | 21 - 12 | 21 - 16 | |
16:30 | Kessy – Ross | 2 - 1 | Baquerizo – Fernández | 21 - 19 | 19 - 21 | 19 - 17 |
Groep E[bewerken | brontekst bewerken]
- Eindstand
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Spelpunten | Sets | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | W | V | Ratio | |||
1 | Talita – Antonelli | 9 | 3 | 3 | 0 | 161 | 138 | 1.167 | 6 | 2 | 3.000 |
2 | Goller – Ludwig | 6 | 3 | 2 | 1 | 160 | 144 | 1.111 | 5 | 3 | 1.667 |
3 | Meppelink – van Gestel | 3 | 3 | 1 | 2 | 103 | 118 | 0.873 | 2 | 4 | 0.500 |
4 | Bawden – Palmer | 0 | 3 | 0 | 3 | 127 | 151 | 0.841 | 2 | 6 | 0.333 |
- Wedstrijden
alle tijden zijn West-Europese Zomertijd (UTC +1:00)
Datum | Tijd | Score | Set 1 | Set 2 | Set 3 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
29 juli | 16:30 | Goller – Ludwig | 2 - 1 | Bawden – Palmer | 21 - 18 | 19 - 21 | 15 - 8 |
20:00 | Talita – Antonelli | 2 - 0 | Meppelink – van Gestel | 21 - 10 | 21 - 19 | ||
31 juli | 12:00 | Talita – Antonelli | 2 - 1 | Goller – Ludwig | 21 - 19 | 29 - 31 | 15 - 13 |
16:30 | Bawden – Palmer | 0 - 2 | Meppelink – van Gestel | 19 - 21 | 15 - 21 | ||
2 augustus | 14:30 | Goller – Ludwig | 2 - 0 | Meppelink – van Gestel | 21 - 18 | 21 - 14 | |
17:30 | Talita – Antonelli | 2 - 1 | Bawden – Palmer | 18-21 | 21 - 16 | 15 - 9 |
Groep F[bewerken | brontekst bewerken]
- Eindstand
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Spelpunten | Sets | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | W | V | Ratio | |||
1 | Cicolari – Menegatti | 9 | 3 | 3 | 0 | 154 | 122 | 1.262 | 6 | 2 | 3.000 |
2 | Chomjakova – Oekolova | 6 | 3 | 2 | 1 | 157 | 150 | 1.047 | 5 | 3 | 1.667 |
3 | Dampney – Mullin | 3 | 3 | 1 | 2 | 119 | 136 | 0.875 | 2 | 5 | 0.400 |
4 | Lessard – Martin | 0 | 3 | 0 | 3 | 156 | 176 | 0.886 | 3 | 6 | 0.500 |
- Wedstrijden
alle tijden zijn West-Europese Zomertijd (UTC +1:00)
Datum | Tijd | Score | Set 1 | Set 2 | Set 3 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
29 juli | 09:00 | Cicolari – Menegatti | 2 - 1 | Chomjakova – Oekolova | 17-21 | 21-18 | 15-8 |
17:30 | Dampney – Mullin | 2 - 1 | Lessard – Martin | 17-21 | 21-14 | 15-13 | |
31 juli | 17:30 | Dampney – Mullin | 0 - 2 | Cicolari – Menegatti | 18-21 | 12-21 | |
20:00 | Chomjakova – Oekolova | 2 - 1 | Lessard – Martin | 21-18 | 28-30 | 15-13 | |
2 augustus | 12:00 | Cicolari – Menegatti | 2 - 1 | Lessard – Martin | 21-12 | 23-25 | 15-10 |
15:30 | Dampney – Mullin | 0 - 2 | Chomjakova – Oekolova | 23-25 | 13-21 |
Lucky Loser[bewerken | brontekst bewerken]
De beste twee nummers drie gaan direct door naar de achtste finales, de overige vier teams spelen een play-off ronde.
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Spelpunten | Sets | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | W | V | Ratio | |||
1 | Keizer – van Iersel | 4 | 3 | 1 | 2 | 134 | 126 | 1.063 | 4 | 4 | 1.000 |
2 | Kuhn – Zumkehr | 4 | 3 | 1 | 2 | 136 | 139 | 0.978 | 4 | 4 | 1.000 |
3 | Schwaiger – Schwaiger | 4 | 3 | 1 | 2 | 141 | 150 | 0.940 | 4 | 5 | 0.800 |
4 | Háječková – Klapalová | 4 | 3 | 1 | 2 | 106 | 105 | 1.010 | 2 | 4 | 0.500 |
5 | Meppelink – van Gestel | 4 | 3 | 1 | 2 | 103 | 118 | 0.873 | 2 | 4 | 0.500 |
6 | Dampney – Mullin | 4 | 3 | 1 | 2 | 119 | 136 | 0.875 | 2 | 5 | 0.400 |
- Play-offs
alle tijden zijn West-Europese Zomertijd (UTC +1:00)
Datum | Tijd | Score | Set 1 | Set 2 | Set 3 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 augustus | 22:00 | Schwaiger – Schwaiger | 2 - 0 | Dampney – Mullin | 21 - 15 | 21 - 12 | |
Háječková – Klapalová | 0 - 2 | Meppelink – van Gestel | 17 - 21 | 17 - 21 |
Knock-outfase[bewerken | brontekst bewerken]
Achtste finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||||||||||||||||
Felisberta / França | 21 | 21 | |||||||||||||||||||||||
Meppelink / van Gestel | 10 | 17 | Felisberta / França | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||
Goller / Ludwig | 21 | 21 | Goller / Ludwig | 10 | 19 | ||||||||||||||||||||
Holtwick / Semmler | 16 | 15 | Felisberta / França | 21 | 19 | 12 | |||||||||||||||||||
Antonelli / Antunes | 16 | 22 | 9 | Kessy / Ross | 15 | 21 | 15 | ||||||||||||||||||
Kolocová / Sluková | 21 | 20 | 15 | Kolocová / Sluková | 23 | 18 | |||||||||||||||||||
Kuhn / Zumkehr | 15 | 19 | Kessy / Ross | 25 | 21 | ||||||||||||||||||||
Kessy / Ross | 21 | 21 | Kessy / Ross | 16 | 16 | ||||||||||||||||||||
May-Treanor / Walsh | 21 | 21 | May-Treanor / Walsh | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||
Keizer / van Iersel | 15 | 12 | May-Treanor / Walsh | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||
Baquerizo / Fernández | 15 | 15 | Cicolari / Menegatti | 13 | 13 | ||||||||||||||||||||
Cicolari / Menegatti | 21 | 21 | May-Treanor / Walsh | 22 | 22 | ||||||||||||||||||||
Schwaiger – Schwaiger | 21 | 16 | 15 | Xue / Zhang | 20 | 20 | |||||||||||||||||||
Vasina / Vozakova | 17 | 21 | 9 | Schwaiger – Schwaiger | 18 | 11 | Wedstrijd voor Brons | ||||||||||||||||||
Chomjakova / Oekolova | 12 | 11 | Xue / Zhang | 21 | 21 | Felisberta / França | 11 | 21 | 15 | ||||||||||||||||
Xue / Zhang | 21 | 21 | Xue / Zhang | 21 | 19 | 12 |
Externe link[bewerken | brontekst bewerken]
- (en) Loting Groepsfase