Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2022 - Landenwedstrijd
Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2022 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||
Gehouden in | Zhangjiakou | ||||||
Jaar | 2022 | ||||||
Data | 17 februari | ||||||
Sport | Noordse combinatie | ||||||
Accommodatie(s) | National Ski Jumping Centre National Cross-Country Centre | ||||||
Deelnemers | 40 atleten uit 10 landen | ||||||
Medailles | |||||||
| |||||||
|
Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2022 | |
---|---|
Gundersen NH | mannen |
Gundersen LH | mannen |
Team | mannen |
De landenwedstrijd van de noordse combinatie tijdens de Olympische Winterspelen 2022 vond plaats op 17 februari 2022 in het National Ski Jumping Centre en het National Cross-Country Centre in Zhangjiakou. Regerend olympisch kampioen was Duitsland (Eric Frenzel, Vinzenz Geiger, Fabian Rießle en Johannes Rydzek).
Tijdschema[bewerken | brontekst bewerken]
Datum | Lokale tijd | MET | Onderdeel |
---|---|---|---|
donderdag 17 februari | 16:00 | 09:00 | Schansspringen |
19:00 | 12:00 | Langlaufen (4 x 5 km) |
Uitslag[bewerken | brontekst bewerken]
Schansspringen[bewerken | brontekst bewerken]
# | Bib | Land Namen | Afstand (m) | Punten | Verschil |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8 8–1 8–2 8–3 8–4 | Oostenrijk Martin Fritz Johannes Lamparter Lukas Greiderer Franz-Josef Rehrl | 121,0 140,0 130,0 141,0 | 475,4 101,2 125,5 121,2 127,5 | – |
2 | 9 9–1 9–2 9–3 9–4 | Noorwegen Jørgen Gråbak Jens Lurås Oftebro Espen Bjørnstad Espen Andersen | 125,5 131,0 133,5 133,5 | 469,4 112,7 114,6 122,4 119,7 | +0:08 |
3 | 10 10–1 10–2 10–3 10–4 | Duitsland Manuel Faißt Eric Frenzel Vinzenz Geiger Julian Schmid | 128,5 132,0 133,0 131,5 | 467,0 117,1 108,8 115,6 125,5 | +0:11 |
4 | 7 7–1 7–2 7–3 7–4 | Japan Akito Watabe Yoshito Watabe Hideaki Nagai Ryōta Yamamoto | 125,0 133,5 128,5 135,0 | 466,6 109,1 124,5 111,6 121,4 | +0:12 |
5 | 4 4–1 4–2 4–3 4–4 | Frankrijk Matteo Baud Gaël Blondeau Antoine Gérard Laurent Muhlethaler | 130,0 111,0 125,5 127,0 | 410,0 114,9 81,4 103,2 110,5 | +1:27 |
6 | 2 2–1 2–2 2–3 2–4 | Tsjechië Ondřej Pažout Jan Vytrval Lukáš Daněk Tomáš Portyk | 127,5 120,5 122,0 123,5 | 403,7 105,7 101,2 97,1 99,7 | +1:36 |
7 | 5 5–1 5–2 5–3 5–4 | Verenigde Staten Jasper Good Taylor Fletcher Jared Shumate Ben Loomis | 114,5 113,0 128,0 129,0 | 387,1 80,9 85,0 108,1 113,1 | +1:58 |
8 | 6 6–1 6–2 6–3 6–4 | Finland Ilkka Herola Arttu Mäkiaho Perttu Reponen Eero Hirvonen | 118,0 116,5 123,0 123,5 | 385,1 94,7 87,6 98,7 104,1 | +2:00 |
9 | 3 3–1 3–2 3–3 3–4 | Italië Samuel Costa Alessandro Pittin Iacopo Bortolas Raffaele Buzzi | 110,5 104,5 116,0 124,0 | 320,1 72,2 64,3 86,4 97,2 | +3:27 |
10 | 1 1–1 1–2 1–3 1–4 | China Zhao Zihe Zhao Jiawen Guo Yuhao Fan Haibin | 98,0 93,5 81,5 106,5 | 184,7 54,6 47,8 16,0 66,3 | +6:28 |
Langlaufen[bewerken | brontekst bewerken]
Rang | Bib | Land Namen | Starttijd | Langlaufen | Eindtijd | Verschil | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | ||||||
2 2–1 2–2 2–3 2–4 | Noorwegen Espen Bjørnstad Espen Andersen Jens Lurås Oftebro Jørgen Gråbak | 0:08 | 50:37,1 12:52,3 12:34,2 12:19,5 12:51,1 | 1 | 50:45,1 | — | |
3 3–1 3–2 3–3 3–4 | Duitsland Manuel Faißt Julian Schmid Eric Frenzel Vinzenz Geiger | 0:11 | 51:29,0 12:44,7 12:41,7 12:53,5 13:09,1 | 5 | 51:40,0 | +54,9 | |
4 4–1 4–2 4–3 4–4 | Japan Yoshito Watabe Hideaki Nagai Akito Watabe Ryōta Yamamoto | 0:12 | 51:28,3 12:44,0 12:41,8 12:26,6 13:35,9 | 4 | 51:40,3 | +55.2 | |
4 | 1 1–1 1–2 1–3 1–4 | Oostenrijk Franz-Josef Rehrl Johannes Lamparter Lukas Greiderer Martin Fritz | 0:00 | 51:44,7 12:56,6 12:36,6 12:31,6 13:39,9 | 8 | 51:44,7 | +59,6 |
5 | 5 5–1 5–2 5–3 5–4 | Frankrijk Gaël Blondeau Matteo Baud Antoine Gérard Laurent Muhlethaler | 1:27 | 51:33,1 12:46,5 12:53,2 12:40,3 13:13,1 | 6 | 53:00,1 | +2:15,0 |
6 | 7 7–1 7–2 7–3 7–4 | Verenigde Staten Taylor Fletcher Ben Loomis Jasper Good Jared Shumate | 1:58 | 51:09,1 12:16,3 12:52,3 13:07,4 12:53,1 | 2 | 53:07,1 | +2:22,0 |
7 | 6 6–1 6–2 6–3 6–4 | Tsjechië Tomáš Portyk Jan Vytrval Ondřej Pažout Lukáš Daněk | 1:36 | 51:34,6 12:59,9 12:39,1 13:04,2 12:51,4 | 7 | 53:10,6 | +2:25,5 |
8 | 8 8–1 8–2 8–3 8–4 | Finland Ilkka Herola Arttu Mäkiaho Eero Hirvonen Perttu Reponen | 2:00 | 51:24,1 12:35,5 12:51,3 12:41,2 13:16,1 | 3 | 53:24,1 | +2:39,0 |
9 | 9 9–1 9–2 9–3 9–4 | Italië Iacopo Bortolas Samuel Costa Raffaele Buzzi Alessandro Pittin | 3:27 | 53:40,0 14:00,6 13:07,4 13:13,1 13:18,9 | 9 | 57:07,0 | +6:21,9 |
10 | 10 10–1 10–2 10–3 10–4 | China Zhao Jiawen Guo Yuhao Zhao Zihe Fan Haibin | 6:28 | 58:07,1 13:53,2 13:42,7 14:23,0 16:08,2 | 10 | 1:04:35,1 | +13:50,0 |
Bronvermelding[bewerken | brontekst bewerken]
- (en) Uitslagen schansspringen
- (en) Uitslagen langlaufen