Wereldkampioenschappen roeien 2022 |
Gehouden in | Račice, Tsjechië |
Editie | 50 |
Jaar | 2022 |
Data | 18 t/m 25 september |
Sport | Roeien |
Organisator | FISA |
Evenementen | 20 (senioren) en 9 (para-roeien) |
Navigatie |
|
|
De wereldkampioenschappen roeien 2022 werden van 18 tot en met 25 september 2022 gehouden in Račice, Tsjechië.[1][2] Er stonden 29 onderdelen op het programma, 13 voor mannen, 13 voor vrouwen en 3 gemengde paralympische onderdelen.
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons |
Skiff M1x | Oliver Zeidler | 6.48,67 | Melvin Twellaar | 6.50,12 | Graeme Thomas | 6.51,44 |
Lichte skiff LM1x | Gabriel Soares | 7.03,40 | Antonios Papakonstantinou | 7.05,42 | Rajko Hrvat | 7.08,66 |
Dubbel twee M2x | Hugo Boucheron Matthieu Androdias | 6.09,34 | Aleix García Rodrigo Conde | 6.10,52 | David Bartholot Caleb Antill | 6.11,92 |
Lichte dubbel twee LM2x | Fintan McCarthy Paul O'Donovan | 6.16,46 | Pietro Ruta Stefano Oppo | 6.19,11 | Stanislav Kovalov Ihor Khmara | 6.19,53 |
Twee zonder M2- | Marius Cozmiuc Sergiu Bejan | 6.28,06 | Jaime Canalejo Javier García | 6.29,27 | Oliver Wynne-Griffith Tom George | 6.30,86 |
Lichte twee zonder LM2- | Alessandro Durante Giovanni Ficarra | 6.47,69 | Bence Szabó Kalman Furko | 6.51,49 | Jiří Kopáč Milan Viktora | 6.51,64 |
Dubbel vier M4x | Dominik Czaja Mateusz Biskup Mirosław Ziętarski Fabian Barański | 5.40,08 | Harry Leask George Bourne Matthew Haywood Tom Barras | 5.40,97 | Nicolò Carucci Andrea Panizza Luca Chiumento Giacomo Gentili | 5.42,14 |
Lichte dubbel vier LM4x | Antonio Vicino Alessandro Benzoni Niels Torre Patrick Rocek | 5.56,66 | Sun Man Chen Sensen Jiang Xuke Ma Yule | 5.59,27 | Johannes Ursprung Simon Klueter Fabio Kress Joachim Agne | 5.59,47 |
Vier zonder M4- | William Stewart Sam Nunn David Ambler Freddie Davidson | 5.48,29 | Alexander Purnell Spencer Turrin Jack Hargreaves Joseph O'Brien | 5.50,48 | Ralf Rienks Ruben Knab Sander de Graaf Rik Rienks | 5.51,85 |
Acht M8+ | Rory Gibbs Morgan Bolding David Bewicke-Copley Sholto Carnegie Charles Elwes Thomas Digby James Rudkin Thomas Ford Harry Brightmore | 5.24,41 | Niki van Sprang Lennart van Lierop Abe Wiersma Jacob van de Kerkhof Michiel Mantel Mick Makker Guus Mollee Guillaume Krommenhoek Dieuwke Fetter | 5.25,52 | Rohan Lavery Nicholas Lavery Henry Youl Ben Canham Angus Widdicombe Sam Hardy William O'Shannessy Jackson Kench Kendall Brodie | 5.27,72 |
Para-roeien |
Para skiff PR1M1x | Roman Polianskyi | 9.03,74 | Giacomo Perini | 9.08,12 | Benjamin Pritchard | 9.11,90 |
Para skiff PR2M1x | Corné de Koning | 8.52,37 | Gian Filippo Mirabile | 9.03,33 | Paul Umbach | 9.21,12 |
Para twee-zonder PR3M2- | Oliver Stanhope Edward Fuller | 6.53,68 | Nicholas Neales James Talbot | 7.21,02 | Andrii Syvykh Dmytro Herez | 7.29,07 |
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons |
Skiff W1x | Karolien Florijn | 7.31,66 | Emma Twigg | 7.34,03 | Tara Rigney | 7.36,96 |
Lichte skiff LW1x | Ionela-Livia Cozmiuc | 7.42,59 | Martine Veldhuis | 7.44,48 | Jackie Kiddle | 7.44,98 |
Dubbel twee W2x | Nicoleta-Ancuța Bodnar Simona Radiș | 6.47,77 | Roos de Jong Laila Youssifou | 6.51,02 | Sanita Pušpure Zoe Hyde | 6.52,81 |
Lichte dubbel twee LW2x | Emily Craig Imogen Grant | 6.54,78 | Mary Reckford Michelle Sechser | 6.57,92 | Aoife Casey Margaret Cremen | 7.00,62 |
Twee zonder W2- | Grace Prendergast Kerri Williams | 7.03,76 | Ymkje Clevering Veronique Meester | 7.06,02 | Madeleine Wanamaker Claire Collins | 7.08,03 |
Lichte twee zonder LW2- | Maria Zerboni Samantha Premerl | 7.38,19 | Solveig Imsdahl Elaine Tierney | 7.43,84 | Sophia Wolf Eva Hohoff | 7.54,97 |
Dubbel vier W4x | Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong | 6.17,49 | Nika Vos Tessa Dullemans Ilse Kolkman Bente Paulis | 6.18,68 | Jessica Leyden Lola Anderson Georgina Brayshaw Lucy Glover | 6.21,05 |
Lichte dubbel vier LW4x | Ilaria Corazza Giulia Mignemi Silvia Crosio Arianna Noseda | 6.38,14 | niet uitgereikt | niet uitgereikt |
Vier zonder W4- | Heidi Long Rowan McKellar Samantha Redgrave Rebecca Shorten | 6.26,40 | Marloes Oldenburg Benthe Boonstra Hermijntje Drenth Tinka Offereins | 6.28,62 | Lucy Stephan Katrina Werry Bronwyn Cox Annabelle McIntyre | 6.29,29 |
Acht W8+ | Maria-Magdalena Rusu Iuliana Buhuș Adriana Ailincăi Maria Tivodariu Mădălina Bereș Amalia Bereș Ioana Vrînceanu Simona Radiș Victoria-Stefania Petreanu | 6.01,14 | Benthe Boonstra Laila Youssifou Hermijntje Drenth Marloes Oldenburg Roos de Jong Tinka Offereins Ymkje Clevering Veronique Meester Aniek van Veenen | 6.05,04 | Jessica Sevick Gabrielle Smith Morgan Rosts Kirsten Edwards Alexis Cronk Kasia Gruchalla-Wesierski Avalon Wasteneys Sydney Payne Kristen Kit | 6.07,51 |
Para-roeien |
Para skiff PR1W1x | Birgit Skarstein | 10.07,58 | Nathalie Benoit | 10.13,10 | Anna Sheremet | 10.17,45 |
Para skiff PR2W1x | Katie O'Brien | 9.25,23 | Kathryn Ross | 9.35,35 | Anna Aisanova | 10.09,24 |
Para twee-zonder PR3W2- | Francesca Allen Giedrė Rakauskaitė | 7.50,89 | Alex Vuillermin Alexandra Viney | 8.03,02 | niet uitgereikt |
■ Gastland
Bronnen, noten en/of referenties
Externe links