Ski-VM 2019 – 10 kilometer klassisk menn kvalifisering
Øvelser under Ski-VM 2019 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Langrenn | |||||
Kvalifisering | Menn | Kvinner | |||
Individuelt | |||||
Sprint | Menn | Kvinner | |||
Intervallstart | 15 km | 10 km | |||
Skiathlon | 30 km | 15 km | |||
Fellesstart | 50 km | 30 km | |||
Lag | |||||
Stafett | Menn | Kvinner | |||
Lagsprint | Menn | Kvinner | |||
Skihopping | |||||
Normalbakke | |||||
Kvalifisering | Menn | Kvinner | |||
Individuelt | Menn | Kvinner | |||
Lag | Mikslag | Kvinner | |||
Stor bakke | |||||
Kvalifisering | Menn | ||||
Individuelt | Menn | ||||
Lag | Menn | ||||
Kombinert | |||||
Normalbakke | Individuelt | Lag | |||
Stor bakke | Individuelt | Lagsprint | |||
Kvalifiseringer er ikke medaljeøvelser |
Ski-VM 2019 – 10 kilometer klassisk menn kvalifisering ble avholdt 20. februar 2019 i Seefeld i Østerrike[1] og var kvalifisering til 15 kilometer klassisk.
Resultater[rediger | rediger kilde]
Nr. | Startnr. | Utøver | Nasjon | Tid | Diff | Q |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 53 | Thibaut De Marre | Belgia | 27:56.7 | Q | |
2 | 51 | Mark Chanloung | Thailand | 28:09.8 | +13.1 | Q |
3 | 49 | Albert Jónsson | Island | 28:25.2 | +28.5 | Q |
4 | 41 | Marco Dal Farra | Argentina | 28:45.1 | +48.4 | Q |
5 | 46 | Ádám Kónya | Ungarn | 28:55.5 | +58.8 | Q |
6 | 43 | Dagur Benediktsson | Island | 29:05.6 | +1:08.9 | Q |
7 | 45 | Todor Malchov | Bulgaria | 29:23.7 | +1:27.0 | Q |
8 | 48 | Franco Dal Farra | Argentina | 29:35.9 | +1:39.2 | Q |
9 | 54 | Sattar Seid | Iran | 29:43.3 | +1:46.6 | Q |
10 | 32 | Batmönkhiin Achbadrakh | Mongolia | 29:45.3 | +1:48.6 | Q |
11 | 37 | Tue Rømer | Danmark | 29:46.2 | +1:49.5 | |
12 | 56 | Dmytro Drahun | Ukraina | 29:46.9 | +1:50.2 | |
13 | 17 | Joachim Weel Rosbo | Danmark | 30:16.8 | +2:20.1 | |
14 | 55 | Tautvydas Strolia | Litauen | 30:17.8 | +2:21.1 | |
15 | 42 | Marko Škender | Kroatia | 30:36.9 | +2:40.2 | |
16 | 52 | Mihailo Škipina | Bosnia-Hercegovina | 30:39.1 | +2:42.4 | |
17 | 50 | Matías Zuloaga | Argentina | 30:40.2 | +2:43.5 | |
18 | 40 | Victor Santos | Brasil | 30:59.7 | +3:03.0 | |
19 | 28 | Kristóf Lagler | Ungarn | 31:20.3 | +3:23.6 | |
20 | 35 | Jakov Hladika | Kroatia | 31:21.8 | +3:25.1 | |
21 | 18 | Duurenbayar Soninbayar | Mongolia | 31:40.3 | +3:43.6 | |
22 | 23 | Titouan Serot | Belgia | 31:41.1 | +3:44.4 | |
23 | 44 | Aleksandar Ognyanov | Bulgaria | 32:06.4 | +4:09.7 | |
24 | 39 | Juan Agurto | Chile | 32:14.3 | +4:17.6 | |
25 | 58 | Miloš Čolić | Bosnia-Hercegovina | 32:16.1 | +4:19.4 | |
26 | 20 | Jacob Weel Rosbo | Danmark | 32:16.9 | +4:20.2 | |
26 | 34 | Myasnik Gharibyan | Armenia | 32:16.9 | +4:20.2 | |
28 | 3 | Munkhgerel Dashdondog | Mongolia | 32:17.8 | +4:21.1 | |
29 | 27 | Timo Juhani Grönlund | Bolivia | 32:36.7 | +4:40.0 | |
30 | 57 | Miloš Milosavljević | Serbia | 32:41.4 | +4:44.7 | |
31 | 31 | Yasin Shemshaki | Iran | 32:41.5 | +4:44.8 | |
32 | 21 | Jan Rossiter | Irland | 32:41.9 | +4:45.2 | |
33 | 26 | Georgios Nakas | Hellas | 32:42.1 | +4:45.4 | |
34 | 33 | Yaghoob Kiashemshaki | Iran | 33:01.5 | +5:04.8 | |
35 | 36 | Yuri Rocha | Brasil | 33:12.6 | +5:15.9 | |
36 | 24 | Tucker Murphy | Bermuda | 33:26.4 | +5:29.7 | |
37 | 19 | Rokas Vaitkus | Litauen | 34:05.7 | +6:09.0 | |
38 | 11 | Stephan Langer | Belgia | 34:59.4 | +7:02.7 | |
39 | 4 | Tariel Zharkymbaev | Kirgisistan | 35:01.7 | +7:05.0 | |
40 | 9 | Klaus Jungbluth Rodríguez | Ecuador | 35:16.4 | +7:19.7 | |
41 | 12 | André Gonçalves | Portugal | 35:25.4 | +7:28.7 | |
42 | 38 | Samer Tawk | Libanon | 35:27.1 | +7:30.4 | |
43 | 16 | Roni Aleksander Zein | Libanon | 35:34.4 | +7:37.7 | |
44 | 13 | Filipe Cabrita | Portugal | 35:57.3 | +8:00.6 | |
45 | 29 | Paulius Januškevičius | Litauen | 36:19.0 | +8:22.3 | |
46 | 30 | Aleksander Grbović | Montenegro | 36:22.9 | +8:26.2 | |
47 | 25 | Reza Rajabbloukat | Iran | 36:37.5 | +8:40.8 | |
48 | 2 | Andrew Theall | Colombia | 37:17.5 | +9:20.8 | |
49 | 14 | Peter Jensen | Danmark | 38:26.2 | +10:29.5 | |
50 | 7 | Andreas Razafimahatratra | Madagaskar | 39:04.2 | +11:07.5 | |
51 | 8 | Juan Carlos Avilés | Mexico | 39:16.3 | +11:19.6 | |
52 | 15 | Antonio Pineyro | Mexico | 40:55.6 | +12:58.9 | |
53 | 1 | Luis Carrasco | Mexico | 43:17.7 | +15:21.0 | |
54 | 5 | Germán Madrazo | Mexico | 43:32.5 | +15:35.8 | |
55 | 10 | Mark Rajack | Trinidad og Tobago | 44:13.0 | +16:16.3 | |
56 | 6 | Sebastián Uprimny | Colombia | 46:02.3 | +18:05.6 | |
— | 47 | Kari Peters | Luxembourg | Fullførte ikke | ||
22 | Nicolae Gaiduc | Moldova | Startet ikke |
Referanser[rediger | rediger kilde]
- ^ «COMPETITION PROGRAM». Arkivert fra originalen 23. februar 2019. Besøkt 20. februar 2019.