Vest-Tyskland under Sommer-OL 1984. 380 Sportsutøvere fra Vest-Tyskland deltok i flere sporter under Sommer-OL 1984 i Los Angeles. Det var fjerde gangen som Vest-Tyskland stilte med egen OL-tropp i et Sommer-OL. De ble tredje beste nasjon med sytten gull-, nitten sølv og tjuetre bronsemedaljer. Seileren Wilhelm Kuhweide var landets flaggbærer under åpningsseremonien.
1984 Los Angeles | Gull | Sølv | Bronse | Total |
Vest-Tyskland | 17 | 19 | 23 | 59 |
Vest-Tyskland under Sommer-OL 1984 i Los Angeles |
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
| Rolf Danneberg | Friidrett | Høydehopp, menn | 66,60 meter |
| Reiner Klimke på «Ahlerich» | Hestesport | Dressur | 1504 |
| Claudia Losch | Friidrett | Kulestøt, damer | 20,48 meter |
| Ulrike Meyfarth | Friidrett | Høydehopp, damer | 2,02 meter (OR) |
| Dietmar Mögenburg | Friidrett | Høydehopp, menn | 2,35 meter |
| Reiner Klimke på «Ahlerich» Uwe Sauer på «Montevideo» Herbert Krug på «Muscadeur» | Hestesport | Dressur | 4955 poeng |
| Jürgen Hingsen | Friidrett | Tikamp, menn | 8695 poeng |
| Karl-Hans Riehm | Friidrett | Sleggekast, menn | 77,98 meter |
| Gabriele Appel Dagmar Breiken Beate Deininger Elke Drüll Birgit Hagen Birgit Hahn Martina Helga Koch Sigrid Landgraf Andrea Weiermann-Lietz Corinna Lingnau Christina Moser Patricia Ott Hella Roth Susanne Schmid Gabriela Schley Ursula Thielemann | Landhockey | Damer | |
| Christian Bassemir Stefan Blöcher Dirk Brinkmann Heiner Dopp Carsten Fischer Tobias Frank Volker Fried Thomas Gunst Karl-Joachim Hürter Ulrich Hänel Andreas Keller Reinhard Krull Michael Peter Thomas Reck Ekkhard Schmidt-Opper Markku Slawyk | Landhockey | Menn | Semifinale: 1 - 0
Finale: 1 - 2 |
| Sabine Everts | Friidrett | Sjukamp, damer | 6363 poeng |
| Klaus Ploghaus | Friidrett | Sleggekast, menn | 76,68 meter |
| Harald Schmid | Friidrett | 400 m hekk, menn | 48,19 |
| Siegfried Wentz | Friidrett | Tikamp, menn | 8416 poeng |
| Heike Schulte-Mattler Ute Thimm Heidi-Elke Gaugel Gaby Bußmann | Friidrett | 4 x 400 meter stafett, damer | 3.22,98 |
| Paul Schockemöhle på «Deister» Peter Luther på «Livius» Franke Sloothaak på «Farmer» Fritz Ligges på «Ramzes» | Hestesport | Sprangridning, lag | 39,25 |
| Dietmar Hogrefe «Foliant» Bettina Overesch på «Peacetime» Claus Erhorn på «Fair Lady» Burkhard Tesdorpf på «Freedom» | Hestesport | Feltritt, lag | 234,00 |
| Armando Fernández Roland Freund Rainer Hoppe Thomas Huber Thomas Loebb Werner Obschernikat Rainer Osselmann Frank Otto Peter Röhle Jürgen Schröder Hagen Stamm Dirk Theismann | Vannpolo | Vannpolo, menn | 10 - 6
8 - 8
9 - 10
7 - 8
15 - 2 |
|
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Asia | |
---|
Europa | |
---|
Oseania | |
---|