Daniel Talbot (ur. 1 maja 1991 w Salisbury) – brytyjski lekkoatleta specjalizujący się w biegach sprinterskich.
W biegu na 200 metrów dotarł do półfinału mistrzostw świata juniorów w Moncton (2010). Podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w 2011 był czwarty w biegu na 200 metrów oraz wraz z kolegami sięgnął po srebrny medal w sztafecie 4 x 100 metrów. Brązowy (w biegu na 200 metrów) medalista mistrzostw Europy w Helsinkach (2012).
W 2013 zdobył złoto i srebro na młodzieżowych mistrzostw Europy w Tampere. Wszedł w skład brytyjskiej Sztafeta 4 × 100 metrów, która sięgnęła po brązowy medal IAAF World Relays 2014. Srebrny medalista igrzysk Wspólnoty Narodów (2014). W 2016 sięgnął po swój drugi brąz mistrzostw Europy w biegu na 200 metrów oraz startował na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Złoty medalista mistrzostw świata w Londynie w biegu rozstawnym 4 × 100 metrów (2017).
Złoty medalista mistrzostw Wielkiej Brytanii oraz reprezentant kraju na drużynowych mistrzostwach Europy.
Rok | Impreza | Miejsce | Konkurencja | Lokata | Wynik | Reprezentacja |
2010 | Mistrzostwa świata juniorów | Moncton | bieg na 200 m | półfinał | 21,19w | GBR |
2010 | Mistrzostwa świata juniorów | Moncton | sztafeta 4 × 100 m | – | DNF | GBR |
2011 | Superliga drużynowych mistrzostw Europy | Sztokholm | bieg na 200 m | eliminacje | 20,96 | GBR |
2011 | Młodzieżowe mistrzostwa Europy | Ostrawa | bieg na 200 m | 4. miejsce | 20,71 | GBR |
2011 | Młodzieżowe mistrzostwa Europy | Ostrawa | sztafeta 4 × 100 m | 2. miejsce | 39,10 | GBR |
2012 | Mistrzostwa Europy | Helsinki | bieg na 200 m | 3. miejsce | 20,95 | GBR |
2012 | Igrzyska olimpijskie | Londyn | sztafeta 4 × 100 m | – | DQ | GBR |
2013 | Superliga drużynowych mistrzostw Europy | Gateshead | bieg na 200 m | 3. miejsce | 20,67w | GBR |
2013 | Superliga drużynowych mistrzostw Europy | Gateshead | sztafeta 4 × 100 m | 1. miejsce | 39,27 | GBR |
2013 | Młodzieżowe mistrzostwa Europy | Tampere | bieg na 200 m | 2. miejsce | 20,46 | GBR |
2013 | Młodzieżowe mistrzostwa Europy | Tampere | sztafeta 4 × 100 m | 1. miejsce | 38,77 | GBR |
2014 | IAAF World Relays | Nassau | sztafeta 4 × 100 m | 3. miejsce | 37,93 (elim.) | GBR |
2014 | Superliga drużynowych mistrzostw Europy | Brunszwik | bieg na 100 m | 2. miejsce | 10,30 | GBR |
2014 | Igrzyska Wspólnoty Narodów | Glasgow | bieg na 200 m | 7. miejsce | 20,45 | ENG |
2014 | Igrzyska Wspólnoty Narodów | Glasgow | sztafeta 4 × 100 m | 2. miejsce | 38,02 | ENG |
2014 | Mistrzostwa Europy | Zurych | bieg na 200 m | półfinał | 20,62 | GBR |
2014 | Mistrzostwa Europy | Zurych | sztafeta 4 × 100 m | 1. miejsce | 37,93 | GBR |
2015 | IAAF World Relays | Nassau | sztafeta 4 × 100 m | 1. miejsce (Finał B) | 38,67 | GBR |
2015 | Superliga drużynowych mistrzostw Europy | Czeboksary | bieg na 200 m | 1. miejsce | 20,62 | GBR |
2015 | Superliga drużynowych mistrzostw Europy | Czeboksary | sztafeta 4 × 100 m | 1. miejsce | 38,21 | GBR |
2015 | Mistrzostwa świata | Pekin | bieg na 200 m | półfinał | 20,27 | GBR |
2015 | Mistrzostwa świata | Pekin | sztafeta 4 × 100 m | – | DNF | GBR |
2016 | Mistrzostwa Europy | Amsterdam | bieg na 200 m | 3. miejsce | 20,56 | GBR |
2016 | Igrzyska olimpijskie | Rio de Janeiro | bieg na 200 m | półfinał | 20,25 | GBR |
2017 | IAAF World Relays | Nassau | sztafeta 4 × 100 m | – | DNF | GBR |
2017 | Superliga drużynowych mistrzostw Europy | Lille | sztafeta 4 × 100 m | 1. miejsce | 38,08 | GBR |
2017 | Mistrzostwa świata | Londyn | bieg na 200 m | półfinał | 20,38 | GBR |
2017 | Mistrzostwa świata | Londyn | sztafeta 4 × 100 m | 1. miejsce | 37,47 | GBR |
- 1983: Stany Zjednoczone (King, Gault, Smith, Lewis)
- 1987: Stany Zjednoczone (McRae, McNeill, Glance, Lewis)
- 1991: Stany Zjednoczone (Cason, Burrell, Mitchell, Lewis)
- 1993: Stany Zjednoczone (Drummond, Cason, Mitchell, Burrell)
- 1995: Kanada (Bailey, Esmie, Gilbert, Surin)
- 1997: Kanada (Esmie, Gilbert, Surin, Bailey)
- 1999: Stany Zjednoczone (Drummond, Montgomery, Lewis, Greene)
- 2001: Południowa Afryka (Nagel, du Plessis, Newton, Quinn)
- 2003: Stany Zjednoczone (Capel, Williams, Patton, Johnson)
- 2005: Francja (Doucouré, Pognon, De Lépine, Dovy)
- 2007: Stany Zjednoczone (Patton, Spearmon, Gay, Dixon)
- 2009: Jamajka (Mullings, Frater, Bolt, Powell)
- 2011: Jamajka (Carter, Frater, Y. Blake, Bolt)
- 2013: Jamajka (Carter, Bailey-Cole, Ashmeade, Bolt)
- 2015: Jamajka (Carter, Powell, Ashmeade, Bolt)
- 2017: Wielka Brytania (Ujah, Gemili, Talbot, Mitchell-Blake)
- 2019: Stany Zjednoczone (Coleman, Gatlin, Rodgers, Lyles)
- 2022: Kanada (Brown, J. Blake, Rodney, De Grasse)
- 2023: Stany Zjednoczone (Coleman, Kerley, Carnes, Lyles)
|
- 1997: Wielka Brytania (Money, Devonish, Henthorn, Golding)
- 1999: Wielka Brytania (Malcolm, Henthorn, Stewart, Findlay)
- 2001: Polska (Kondratowicz, Chyła, Płacheta, Rogowski)
- 2003: Wielka Brytania (Edgar, Lambert, Chin, Grant)
- 2005: Francja (Kankarafou, M’Barke, De Lépine, Alerte)
- 2007: Wielka Brytania (Scott, Pickering, Fifton, Ellington)
- 2009: Wielka Brytania (Scott, Sandeman, Pierre, Yearwood)
- 2011: Włochy (Tumi, Basciani, Manenti, Obou)
- 2013: Wielka Brytania (Tobais, Talbot, Walker-Khan, Gemili, Bolarinwa, Osewa)
- 2015: Francja (Anouman, Zézé, Romain, Dutamby, Chalus)
- 2017: Niemcy (Gurski, Köllmann, Trutenat, Hoffmann)
- 2019: Niemcy (Kranz, Schulte, Almas, Trutenat)
- 2021: Niemcy (Wolf, Brandner, Skupin-Alfa, Hartmann)
- 2023: Włochy (Marek, Melluzzo, Ricci, Tardioli)
|