Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2011 – dwójka bez sternika mężczyzn
- Główny artykuł:
Złoty medal | |
---|---|
Srebrny medal | |
Brązowy medal |
Dwójka bez sternika mężczyzn (M2-) - konkurencja rozgrywana podczas 71. Mistrzostw Europy w Wioślarstwie w bułgarskim Płowdiw, w dniach 16-18 sierpnia 2011 r. W zmaganiach udział wzięło 13 osad. Zwycięzcą zostali grecy Nikolaos Gundulas i Apostolos Gundulas.
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Legenda[edytuj | edytuj kod]
Q - awans do półfinału/finału A R - awans do repasaży | FB - awans do finału B |
Eliminacje[edytuj | edytuj kod]
Wyścig 1
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Cristi Ilie Pirghie George Palamariu | Rumunia | 6:44,400 | Q |
2 | Adrián Juhász Béla Simon | Węgry | 6:53,640 | Q |
3 | Jovan Popović Nikola Stojić | Serbia | 7:08,520 | Q |
4 | Teri Georgiev Kristian Wasiljew | Bułgaria | 7:23,480 | R |
5 | Hendrik Bohnekamp Martin Rueckbrodt | Niemcy | 7:41,410 | R |
Wyścig 2
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini | Włochy | 6:42,340 | Q |
2 | Maciej Mattik Zbigniew Schodowski | Polska | 6:44,980 | Q |
3 | Andrej Tatarczuk Sierhij Waranoj | Białoruś | 6:47,370 | Q |
4 | Oleg Grigorjew Andriej Litwiniuk | Ukraina | 7:50,810 | R |
Wyścig 3
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Nikolaos Gundulas Apostolos Gundulas | Grecja | 6:41,680 | Q |
2 | Vincent van der Want Derk Noordhuis | Holandia | 6:44,750 | Q |
3 | Alexander Sigurbjörnsson Benet Pau Vela Maggi | Hiszpania | 6:48,310 | Q |
4 | Roman Wiesiełkin Siergiej Babajew | Rosja | 6:50,110 | R |
Repasaże[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Hendrik Bohnekamp Martin Rueckbrodt | Niemcy | 7:10,900 | Q |
2 | Roman Wiesiełkin Siergiej Babajew | Rosja | 7:12,870 | Q |
3 | Teri Georgiev Kristian Wasiljew | Bułgaria | 7:13,200 | Q |
4 | Oleg Grigorjew Andriej Litwiniuk | Ukraina | 7:13,280 |
Półfinały[edytuj | edytuj kod]
Wyścig 1
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini | Włochy | 6:37,940 | Q |
2 | Cristi Ilie Pirghie George Palamariu | Rumunia | 6:40,690 | Q |
3 | Andrej Tatarczuk Sierhij Waranoj | Białoruś | 6:41,640 | Q |
4 | Vincent Van der Want Derk Noordhuis | Holandia | 6:43,280 | FB |
5 | Hendrik Bohnekamp Martin Rueckbrodt | Niemcy | 7:28,510 | FB |
6 | Teri Georgiev Kristian Wasiljew | Bułgaria | 7:43,050 | FB |
Wyścig 2
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Nikolaos Gundulas Apostolos Gundulas | Grecja | 6:38,260 | Q |
2 | Jovan Popović Nikola Stojić | Serbia | 6:41,610 | Q |
3 | Maciej Mattik Zbigniew Schodowski | Polska | 6:44,800 | Q |
4 | Adrián Juhász Béla Simon | Węgry | 6:51,550 | FB |
5 | Siergiej Babajew Roman Wiesiełkin | Rosja | 6:52,730 | FB |
6 | Alexander Sigurbjörnsson Benet Pau Vela Maggi | Hiszpania | 7:04,850 | FB |
Finały[edytuj | edytuj kod]
Finał B
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Adrián Juhász Béla Simon | Węgry | 6:45,110 | |
2 | Vincent Van der Want Derk Noordhuis | Holandia | 6:49,530 | |
3 | Alexander Sigurbjoensson Benet Pau Vela Maggi | Hiszpania | 6:51,320 | |
4 | Siergiej Babajew Roman Wiesiełkin | Rosja | 6:51,890 | |
5 | Hendrik Bohnekamp Martin Rueckbrodt | Niemcy | 6:56,560 | |
6 | Teri Georgiev Kristian Wasiljew | Bułgaria | 6:59,750 |
Finał A
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Nikolaos Gundulas Apostolos Gundulas | Grecja | 6:31,630 | |
2 | Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini | Włochy | 6:34,260 | |
3 | Jovan Popović Nikola Stojić | Serbia | 6:43,970 | |
4 | Maciej Mattik Zbigniew Schodowski | Polska | 6:45,330 | |
5 | Andrej Tatarczuk Sierhij Waranoj | Białoruś | 6:46,360 | |
6 | Cristi Ilie Pirghie George Palamariu | Rumunia | 6:47,900 |
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Wyniki konkurencji M1x. world rowing. [dostęp 2014-07-07]. (ang.).