Rok | Kategoria | Zwycięzca | Drugie miejsce | Trzecie miejsce | Źródło |
2011 | Najlepsze anime | Puella Magi Madoka Magica | – | – | [8] |
Najlepszy film | Macross Frontier – Sayonara no Tsubasa | – | – |
Najlepsza postać męska | Rintarō Okabe (Steins;Gate) | – | – |
Najlepsza postać żeńska | Homura Akemi (Puella Magi Madoka Magica) | – | – |
Najlepszy seiyū | Mamoru Miyano | – | – |
Najlepsza seiyū | Aoi Yūki | – | – |
Najlepszy reżyser | Akiyuki Shinbo (Puella Magi Madoka Magica) | – | – |
Najlepszy scenariusz | Puella Magi Madoka Magica | – | – |
Najlepszy projektant postaci | Puella Magi Madoka Magica | – | – |
Najlepsza piosenka | „Connect” (Puella Magi Madoka Magica) | – | – |
2012 | Najlepsze anime | Fate/Zero | The Idolmaster | Nisemonogatari | [9] |
Najlepszy film | Eiga K-ON! | Magical Girl Lyrical Nanoha The Movie 2nd A's | Wilcze dzieci |
Najlepsza postać męska | Rider (Fate/Zero) | Koyomi Araragi (Nisemonogatari) | Kiritsugu Emiya (Fate/Zero) |
Najlepsza postać żeńska | Haruka Amami (The Idolmaster) | Saber (Fate/Zero) | Eru Chitanda (Hyōka) |
Najlepszy seiyū | Akio Ōtsuka | Hiroshi Kamiya | Rikiya Koyama |
Najlepsza seiyū | Eriko Nakamura | Miyuki Sawashiro | Kana Hanazawa |
Najlepszy reżyser | Atsushi Nishigori (The Idolmaster) | Ei Aoki (Fate/Zero) | Akiyuki Shinbo (Nisemonogatari) |
Najlepszy scenariusz | Tōko Machida (The Idolmaster) | Ufotable (Fate/Zero) | Masakazu Hashimoto (Tari Tari) |
Najlepszy projektant postaci | Atsushi Nishigori (The Idolmaster) | Tomonori Sudō, Atsushi Ikariya (Fate/Zero) | Futoshi Nishiya (Hyōka) |
Najlepsza piosenka | „Ready!!” (The Idolmaster) | „to the beginning” (Fate/Zero) | „Change!!!!” (The Idolmaster) |
2013 | Najlepsze anime | Atak Tytanów | Ginga Kikōtai Majestic Prince | Girls und Panzer | [10] |
Najlepszy film | Steins;Gate: Fuka Ryōiki no Déjà vu | Tiger & Bunny: The Beginning | Menma e no tegami |
Najlepsza postać męska | Rintarō Okabe (Steins;Gate: Fuka Ryōiki no Déjà vu) | Koyomi Araragi (Monogatari Series Second Season) | Kotetsu Kaburagi (Tiger & Bunny: The Beginning) |
Najlepsza postać żeńska | Mikasa Ackermann (Atak Tytanów) | Kurisu Makise (Steins;Gate: Fuka Ryōiki no Déjà vu) | Akane Tsunemori (Psycho-Pass) |
Najlepszy seiyū | Tomokazu Sugita | Hiroshi Kamiya | Mamoru Miyano |
Najlepsza seiyū | Miyuki Sawashiro | Asami Imai | Kana Hanazawa |
Najlepszy reżyser | Tetsuro Araki (Atak Tytanów) | Keitaro Motonaga (Ginga Kikōtai Majestic Prince) | Tsutomu Mizushima (Girls und Panzer), Naoyoshi Shiotani (Psycho-Pass) |
Najlepszy scenariusz | Yasuko Kobayashi (Atak Tytanów) | Reiko Yoshida (Ginga Kikōtai Majestic Prince) | Gen Urobuchi (Psycho-Pass) |
Najlepszy projektant postaci | Asako Nishida, Yūhei Murota (Love Live! School Idol Project) | Kenji Hayama, Tokuhiro Itagaki (Tiger & Bunny) | Hisashi Hirai (Ginga Kikōtai Majestic Prince) |
Najlepsza piosenka | „Guren no yumiya” (Atak Tytanów) | „Linear Blue wo kikinagara” (Tiger & Bunny: The Beginning) | „Bokura wa ima no naka de” (Love Live! School Idol Project) |
2014 | Najlepsze anime | Kill la Kill | Aoki Hagane no Arpeggio | Love Live! School Idol Project | [11] |
Najlepszy film | The iDOLM@STER Movie: Kagayaki no Mukōgawa e! | Gekijōban Mahō Shōjo Madoka Magica | Tiger & Bunny: The Rising |
Najlepsza postać męska | Kirito (Sword Art Online) | Producer (The iDOLM@STER Movie: Kagayaki no Mukōgawa e!) | Rin Matsuoka (Free! Eternal Summer), Gunzō Chihaya (Aoki Hagane no Arpeggio) |
Najlepsza postać żeńska | Haruka Amami (The iDOLM@STER Movie: Kagayaki no Mukōgawa e!) | Ryūko Matoi (Kill la Kill) | Mako Mankanshoku (Kill la Kill) |
Najlepszy seiyū | Yūki Kaji | Yoshitsugu Matsuoka | Mamoru Miyano |
Najlepsza seiyū | Eriko Nakamura | Manami Numakura | Sora Amamiya |
Najlepszy reżyser | Atsushi Nishigori (The iDOLM@STER Movie: Kagayaki no Mukōgawa e!) | Hiroyuki Imaishi (Kill la Kill) | Akiyuki Simbo (Nisekoi) |
Najlepszy scenariusz | Kazuki Nakashima (Kill la Kill) | Gen Urobuch (Puella Magi Madoka Magica) | Atsushi Nishigori, Tatsuya Takahashi (The iDOLM@STER Movie: Kagayaki no Mukōgawa e!), Masafumi Nishida (Tiger & Bunny: The Rising) |
Najlepszy projektant postaci | Sushio (Kill la Kill) | Atsushi Nishigori (The iDOLM@STER Movie: Kagayaki no Mukōgawa e!) | Kazuaki Morita (Aoki Hagane no Arpeggio) |
Najlepsza piosenka | „M@STERPIECE” (The iDOLM@STER Movie: Kagayaki no Mukōgawa e!) | „Sirius” (Kill la Kill) | „harmonized finale” (Tiger & Bunny: The Rising) |
2015 | Najlepsze anime | Fate/stay night: Unlimited Blade Works | Yahari ore no seishun rabukome wa machigatteiru. Zoku | The IDOLM@STER Cinderella Girls | [12] |
Najlepszy film | Psycho Pass | Love Live! The School Idol Movie | Bakemono no ko |
Najlepsza postać męska | Hachiman Hikigaya (Yahari ore no seishun rabukome wa machigatteiru. Zoku) | Producer (The IDOLM@STER Cinderella Girls) | Archer (Fate/stay night: Unlimited Blade Works) |
Najlepsza postać żeńska | Yukino Yukinoshita (Yahari ore no seishun rabukome wa machigatteiru. Zoku) | Rin Tōsaka (Fate/stay night: Unlimited Blade Works) | Akane Tsunemori (Psycho-Pass) |
Najlepszy seiyū | Takuya Eguchi | Natsuki Hanae | Yoshitsugu Matsuoka |
Najlepsza seiyū | Kana Hanazawa | Saori Hayami | Miyuki Sawashiro |
Najlepszy reżyser | Atsushi Nishigori (Fate/stay night: Unlimited Blade Works) | Kei Oikawa (Yahari ore no seishun rabukome wa machigatteiru. Zoku) | Naoyoshi Shiotani (Psycho-Pass) |
Najlepszy scenariusz | Gen Urobuchi, Makoto Fukami (Psycho-Pass) | Shôtarô Suga (Yahari ore no seishun rabukome wa machigatteiru. Zoku) | Ufotable (Fate/stay night: Unlimited Blade Works) |
Najlepszy projektant postaci | Yuusuke Matsuo (The IDOLM@STER Cinderella Girls) | Yuichi Tanaka (Yahari ore no seishun rabukome wa machigatteiru. Zoku) | Tomonori Sudou, Hisayuki Tabata, Atsushi Ikariya (Fate/stay night: Unlimited Blade Works) |
Najlepsza piosenka | „Brave Shine” (Fate/stay night: Unlimited Blade Works) | „Harumodoki” (Yahari ore no seishun rabukome wa machigatteiru. Zoku) | „Star!!” (The IDOLM@STER Cinderella Girls) |
2016 | Najlepsze anime | Kōtetsujō no Kabaneri | Re: Zero – Życie w innym świecie od zera | Macross Delta | [13] |
Najlepszy film | Kimi no na wa. | Kizumonogatari | Girls und Panzer der Film |
Najlepsza postać męska | Natsuki Subaru (Re: Zero – Życie w innym świecie od zera) | Ikoma (Kōtetsujō no Kabaneri) | Koyomi Araragi (Monogatari) |
Najlepsza postać żeńska | Rem (Re: Zero – Życie w innym świecie od zera) | Mumei (Kōtetsujō no Kabaneri) | Shinobu Oshino (Monogatari) |
Najlepszy seiyū | Hiroshi Kamiya | Yūsuke Kobayashi | Daisuke Ono |
Najlepsza seiyū | Inori Minase | Kana Hanazawa | Rie Kugimiya |
Najlepszy reżyser | Masaharu Watanabe (Re: Zero – Życie w innym świecie od zera) | Tetsuro Araki (Kōtetsujō no Kabaneri) | Makoto Shinkai (Kimi no na wa.) |
Najlepszy scenariusz | Ichiro Okouchi (Kōtetsujō no Kabaneri) | Masahiro Yokotani (Re: Zero – Życie w innym świecie od zera) | Toshizo Nemoto (Macross Delta) |
Najlepszy projektant postaci | Haruhiko Mikimoto, Yasuyuki Ebara (Kōtetsujō no Kabaneri) | Atto, Naoto Nakamura (Hai-Furi) | Shinichirou Otsuka, Kyuta Sakai (Re: Zero – Życie w innym świecie od zera) |
Najlepsza piosenka | „High Free Spirits” (Hai-Furi) | „Zen-Zen-Zense” (Kimi no na wa.) | „Kōtetsujō no Kabaneri” (Kōtetsujō no Kabaneri) |
2017 | Najlepsze anime | Fate/Apocrypha | Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci | Katsugeki/Tōken ranbu | [14] |
Najlepszy film | Sword Art Online: Ordinal Scale | Koe no katachi | Kono sekai no katasumi ni |
Najlepsza postać męska | Kirito (Sword Art Online: Ordinal Scale) | Osamu Dazai (Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci) | Chūya Nakahara (Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci) |
Najlepsza postać żeńska | Asuna (Sword Art Online: Ordinal Scale) | Serval (Kemono Friends) | Kyōka Izumi (Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci) |
Najlepszy seiyū | Yūichirō Umehara | Miyu Irino | Yoshitsugu Matsuoka |
Najlepsza seiyū | Miyuki Sawashiro | Kana Hanazawa | Saori Hayami |
Najlepszy reżyser | Takuya Igarashi (Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci) | Yoshiyuki Asai (Fate/Apocrypha) | Tatsuki (Kemono Friends) |
Najlepszy scenariusz | Yūichirō Higashide (Fate/Apocrypha) | Yōji Enokido (Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci) | Reki Kawahara (Sword Art Online: Ordinal Scale) |
Najlepszy projektant postaci | Nobuhiro Arai, Harukawa35 (Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci) | Yūkei Yamada, Ototsugu Konoe (Fate/Apocrypha) | Mine Yoshizaki (Kemono Friends) |
Najlepsza piosenka | „Yōkoso Japari Park e” (Kemono Friends) | „Catch the Moment” (Sword Art Online: Ordinal Scale) | „History Maker” (Yūri!!! on ICE) |
2018 | Najlepsze anime | The Idolm@ster SideM | Darling in the Franxx | Sora yorimo tōi basho | [15] |
Najlepszy film | Bungou Stray Dogs: Dead Apple | Fate/stay night: Heaven's feel | Detective Conan: Zero no shikkounin |
Najlepsza postać męska | Teru Tendō (The Idolm@ster SideM) | Chūya Nakahara (Bungou Stray Dogs: Dead Apple) | Osamu Dazai (Bungou Stray Dogs: Dead Apple) |
Najlepsza postać żeńska | Kyōka Izumi (Bungou Stray Dogs: Dead Apple) | Zero Two (Darling in the Franxx) | Saber (Fate/stay night: Heaven's feel) |
Najlepszy seiyū | Mamoru Miyano | Shugo Nakamura | Yūto Uemura |
Najlepsza seiyū | Kana Hanazawa | Sumire Morohoshi | Haruka Tomatsu |
Najlepszy reżyser | Takuya Igarashi (Bungou Stray Dogs: Dead Apple) | Takahiro Harada, Miyuki Kuroki (The Idolm@ster SideM) | Atsuko Ishizuka (Sora yorimo tōi basho) |
Najlepszy scenariusz | Yuniko Ayana, Yukie Sugawara (The Idolm@ster SideM) | Yōji Enokido (Bungou Stray Dogs: Dead Apple) | Jukki Hanada (Sora yorimo tōi basho) |
Najlepszy projektant postaci | Yūsuke Tanaka, Haruko Iizuka (The Idolm@ster SideM) | Nobuhiro Arai (Bungou Stray Dogs: Dead Apple) | Masayoshi Tanaka (Darling in the Franxx) |
Najlepsza piosenka | „Reason!!” (The Idolm@ster SideM) | „CDeadly Drive” (Bungou Stray Dogs: Dead Apple) | „Kiss of Death” (Darling in the Franxx) |
2019 | Najlepsze anime | Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba | Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci | Banana Fish | [16] |
Najlepszy film | Promare | Fate/stay night: Heaven's feel II. lost butterfly | Uta no Prince-sama: Maji Love Kingdom |
Najlepsza postać męska | Tanjirō Kamado (Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba) | Ash Lynx (Banana Fish) | Kirito (Sword Art Online: Alicization) |
Najlepsza postać żeńska | Nezuko Kamado (Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba) | Sakura Matō (Fate/stay night: Heaven's feel II. lost butterfly) | Kyōka Izumi (Bungou Stray Dogs – Bezpańscy literaci) |
Najlepszy seiyū | Natsuki Hanae | – | – |
Najlepsza seiyū | Akari Kitō | – | – |
Najlepszy reżyser | Haruo Sotozaki (Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba) | – | – |
Najlepszy scenariusz | Kazuki Nakashima (Promare) | – | – |
Najlepszy projektant postaci | Koyoharu Gotouge (Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba) | – | – |
Najlepsza piosenka | „Gurenge” (Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba) | – | – |