2020 – Engleska Aston Villa 146 (59)
Nacionalna reprezentacija**
Godine Reprezentacija Uta. (gol.)
2021 – Engleska 14 (4)
* Nastupi i golovi u profesionalnim klubovima koji se računaju samo za službene utakmice i tačni su do 11.7.2024.

Oliver George Arthur Watkins (Torquay, 30. prosinca 1995.), engleski nogometaš i reprezentativac koji igra kao napadač. Trenutno igra u Premier ligi za Aston Villu.

Watkins je proizvod akademije Exeter Cityja i napravio je svoj proboj u klubu, osvojivši EFL nagradu za mladog igrača godine, prije nego što je 2017. prešao u Brentford. Imao je uspješne tri godine u klubu, što je kulminiralo titulom za najboljeg strijelca drugue lige u sezoni 2019./2020. (podijelio s Mitrovićem) i nagradom za najboljeg igrača druge lige u istoj sezoni. Tijekom rujna 2020. godine, Watkins je potpisao za svoj sadašnji klub, Aston Villu. U ljeto 2024. godine dobio je nagradu za playmakera sezone u Premier ligi.

Watkins je 2021. godine debitirao za reprezentaciju Engleske, s kojom je sudjelovao i na Europskom prvenstvu 2024. godine. U polufinalnoj utakmici protiv Nizozemske postigao je pobjednički pogodak (2:1) u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena, osiguravši tako svojoj reprezentaciji drugo uzasropno finale Eura.