אליפות אירופה באתלטיקה באולם 2019
ענף | אתלטיקה |
---|---|
ארגון מפעיל | התאחדות האתלטיקה האירופית |
תקופת התחרות | 1 במרץ 2019 – 3 במרץ 2019 (3 ימים) |
מספר תחרות | 35 |
מספר מקצועות | 26 |
מספר מתמודדים | 637 אתלטים |
מדינות משתתפות | 49 |
עיר מארחת | גלאזגו, סקוטלנד |
אצטדיון | אמירייטס ארנה |
glasgow2019athletics | |
אליפות אירופה באתלטיקה באולם ה-35 נערכה בין 1 במרץ ל-3 במרץ 2019 באמירטס ארנה בגלאזגו, סקוטלנד. באליפות השתתפו 637 אתלטים מ-49 מדינות.
פולין זכתה באליפות לאחר שזכתה ב-5 מדליות זהב ו-2 מדליות כסף (7 מדליות בסך הכל), לפני בריטניה המארחת שזכתה ב-4 מדליות זהב, 6 מדליות כסף ו-2 מדליות ארד (12 מדליות בסף הכל) וספרד זכתה ב-3 מדליות זהב, 2 מדליית כסף ו-1 מדליית ארד (6 מדליות בסך הכל).
אתלטיות מצטיינות[עריכת קוד מקור | עריכה]
- לורה מויר ( בריטניה), זכתה ב-2 מדליות זהב, בריצת 1500 מטר ובריצת 3000 מטר, יותר מכל ספורטאי אחר באליפות.
אתלטים מצטיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- יקוב אינגבריגטסן ( נורווגיה) זכה בשתי מדליות, זהב וכסף, בריצת 3000 מטר ובריצת 1500 מטר, בהתאמה.
שיאים[עריכת קוד מקור | עריכה]
שיא אליפות[עריכת קוד מקור | עריכה]
- לורה מויר ( בריטניה) קבעה שיא אליפות חדש בריצת 3000 מטר בתוצאה של 8:30.61 דקות.
- קרסטן ורהולם ( נורווגיה) קבע שיא אליפות חדש בריצת 400 מטר בתוצאה של 45.05 שניות.
תוצאות התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]
מקצועות המסלול[עריכת קוד מקור | עריכה]
התחרות | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
ריצת 60 מטר | יאן וולקו סלובקיה | 6.61 שניות | אמרה בארנס טורקיה | 6.62 שניות | יוריס ואן חול הולנד | 6.63 שניות |
ריצת 400 מטר | קרסטן ורהולם נורווגיה | 45.05 שניות שיא אליפות | אוסקר אוסיוס ספרד | 45.66 שניות | טוני ואן דיפן הולנד | 46.13 שניות |
ריצת 800 מטר | אלברו דה אריבה ספרד | 1:46.83 דקות | ג'יימי וב בריטניה | 1:47.13 דקות | מארק אינגליש אירלנד | 1:47.39 דקות |
ריצת 1500 מטר | מרצ'ין לבנדובסקי פולין | 3:42.85 דקות | יקוב אינגבריגטסן נורווגיה | 3:43.23 דקות | חסוס גומס ספרד | 3:44.39 דקות |
ריצת 3000 מטר | יקוב אינגבריגטסן נורווגיה | 7:56.15 דקות | כריס אוהייר בריטניה | 7:57.19 דקות | הנריק אינגבריגטסן | 7:57.19 דקות |
ריצת 60 מטר משוכות | מילאן טרייקוביץ' קפריסין | 7.60 שניות | פסקל מרטינו-לגארד צרפת | 7.61 שניות | אורל מנגה צרפת | 7.63 שניות |
ריצת 4X400 מטר | בלגיה ז'וליין ווטרין דילן בורלה ז'ונתן בורלה קווין בורלה | 3:06.27 דקות | ספרד אוסקר אוסיוס מנואל גיחארו לוקאס בואה ברנט ארטה | 3:06.32 דקות | צרפת ממה-איברה אן תומאס ג'ורדיה ניקולה קורבייר פאבריסיו סעידי | 3:07.71 דקות |
מקצועות השדה[עריכת קוד מקור | עריכה]
התחרות | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
קפיצה לגובה | ג'יאנמרקו טאמברי איטליה | 2.32 מטר | אנדריי פרוטסנקו אוקראינה בניוטיס קונסטדינוס יוון | 2.26 מטר | ||
קפיצה במוט | פאוול וויצ'כובסקי פולין | 5.90 מטר | פיוטר ליסק פולין | 5.85 מטר | מלקר יקובסון שוודיה | 5.75 מטר |
קפיצה לרוחק | מילטיאדיס טנטוגלו יוון | 8.38 מטר | תוביאס נילסון מונטלר שוודיה | 8.17 מטר | סטראינה יובנצביץ סרביה | 8.03 מטר |
קפיצה משולשת | נאזים בבאייב אזרבייג'ן | 17.29 מטר | נלסון אבורה פורטוגל | 17.11 מטר | מקס הס גרמניה | 17.10 מטר |
הדיפת כדור ברזל | מיכל הראטיק פולין | 21.65 מטר | דוד שטורל גרמניה | 21.54 מטר | תומאש סטאנק צ'כיה | 21.25 מטר |
קרב שבע | חורחה אורניה ספרד | 6218 נקודות | טים דאקוורת' בריטניה | 6156 נקודות | איליה שקוריניה ספורטאים מרוסיה שקיבלו אפשרות להשתתף | 6145 נקודות |
נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]
מקצועות המסלול[עריכת קוד מקור | עריכה]
התחרות | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
ריצת 60 מטר | אווה סבובודה פולין | 7.09 שניות | דפנה סחיפרס הולנד | 7.14 שניות | אשה פיליפ בריטניה | 7.15 שניות |
ריצת 400 מטר | לאה ספרונגר שווייץ | 51.61 שניות | סינתיה בולינגו בלגיה | 51.62 שניות | ליזאן דה ויטה הולנד | 52.34 שניות |
ריצת 800 מטר | שלאיינה אוסקן-קלארק בריטניה | 2:02.58 דקות | רנלה לאמוט צרפת | 2:03.00 דקות | אולה ליאחובה אוקראינה | 2:03.24 דקות |
ריצת 1500 מטר | לורה מויר בריטניה | 4:05.92 דקות | סופיה אנאווי פולין | 4:09.30 דקות | קיארה מאגיאן אירלנד | 4:09.43 דקות |
ריצת 3000 מטר | לורה מויר בריטניה | 8:30.61 דקות שיא אליפות | קונסטנזה קלוסטרהאלפן גרמניה | 8:34.06 דקות | מליסה קורטני בריטניה | 8:38.22 דקות |
ריצת 60 מטר משוכות | נאדין ויסר הולנד | 7.87 שניות | סינדי רולידר גרמניה | 7.97 שניות | אלבירה הרמן בלארוס | 8.00 שניות |
ריצת 4X400 מטר | פולין | 3:28.77 דקות | בריטניה | 3:29.55 דקות | איטליה | 3:31.90 דקות |
מקצועות השדה[עריכת קוד מקור | עריכה]
התחרות | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
קפיצה לגובה | מריה לאסיצקנה ספורטאים מרוסיה שקיבלו אפשרות להשתתף | 2.01 מטר | יוליה לבצ'נקו אוקראינה | 1.99 מטר | איירין פלשיטה ליטא | 1.97 מטר |
קפיצה במוט | אנג'ליקה סידורובה ספורטאים מרוסיה שקיבלו אפשרות להשתתף | 4.85 מטר | הולי ברדשאו בריטניה | 4.75 מטר | ניקולטה קיריאקופולו יוון | 4.65 מטר |
קפיצה לרוחק | איוונה שפאנוביץ' סרביה | 6.99 מטר | נסטסיה מירונצ'יק איבנובה בלארוס | 6.93 מטר | מרינה בך אוקראינה | 6.84 מטר |
קפיצה משולשת | אנה פלטיירו ספרד | 14.73 מטר | פרסקווי פאפאחריסטו יוון | 14.50 מטר | אולגה סלדוחה אוקראינה | 14.47 מטר |
הדיפת כדור ברזל | רדוסלבה מאברודייבה בולגריה | 19.12 מטר | כריסטינה שוואניץ גרמניה | 19.11 מטר | אניטה מרטון הונגריה | 19.00 מטר |
קרב חמש | קתרינה ג'ונסון-תומפסון בריטניה | 4983 נקודות | ניאמה אמרסון בריטניה | 4731 נקודות | סולן אנדמה צרפת | 4723 נקודות |
ישראל באליפות[עריכת קוד מקור | עריכה]
אתלטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]
שם האתלטית | מקצוע | שלב בתחרות | תוצאה | מיקום | ||
---|---|---|---|---|---|---|
דיאנה ויסמן | ריצת 60 מטר | מוקדמות | 7.33 שניות שיא ישראל | 13 | ||
חצי גמר | 7.32 שניות שיא ישראל | 11 |
אתלטים[עריכת קוד מקור | עריכה]
שם האתלט | מקצוע | שלב בתחרות | תוצאה | מיקום | ||
---|---|---|---|---|---|---|
דמיטרי קרויטר | קפיצה לגובה | מוקדמות | 2.16 מטר | 15 |
טבלת מדליות[עריכת קוד מקור | עריכה]
מקום | מדינה | זהב | כסף | ארד | סה"כ |
---|---|---|---|---|---|
1 | פולין | 5 | 2 | 0 | 7 |
2 | בריטניה (מארחת) | 4 | 6 | 2 | 12 |
3 | ספרד | 3 | 2 | 1 | 6 |
4 | נורווגיה | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | ספורטאים מרוסיה שקיבלו אפשרות להשתתף | 2 | 0 | 1 | 3 |
6 | יוון | 1 | 2 | 1 | 4 |
7 | הולנד | 1 | 1 | 3 | 5 |
8 | בלגיה | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | איטליה | 1 | 0 | 1 | 2 |
סרביה | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11 | אזרבייג'ן | 1 | 0 | 0 | 1 |
בולגריה | 1 | 0 | 0 | 1 | |
סלובקיה | 1 | 0 | 0 | 1 | |
קפריסין | 1 | 0 | 0 | 1 | |
שווייץ | 1 | 0 | 0 | 1 | |
16 | גרמניה | 0 | 4 | 1 | 5 |
17 | אוקראינה | 0 | 2 | 3 | 5 |
צרפת | 0 | 2 | 3 | 5 | |
19 | בלארוס | 0 | 1 | 1 | 2 |
שוודיה | 0 | 1 | 1 | 2 | |
21 | טורקיה | 0 | 1 | 0 | 1 |
פורטוגל | 0 | 1 | 0 | 1 | |
23 | אירלנד | 0 | 0 | 2 | 2 |
24 | הונגריה | 0 | 0 | 1 | 5 |
ליטא | 0 | 0 | 1 | 5 | |
צ'כיה | 0 | 0 | 1 | 5 |
קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- אתר האינטרנט הרשמי של אליפות אירופה באתלטיקה באולם 2019 (באנגלית)
אליפויות אירופה באתלטיקה | ||
---|---|---|
אליפות אירופה באתלטיקה | טורינו 1934 • פריז/וינה 1938 • אוסלו 1946 • בריסל 1950 • ברן 1954 • סטוקהולם 1958 • בלגרד 1962 • בודפשט 1966 • אתונה 1969 • הלסינקי 1971 • רומא 1974 • פראג 1978 • אתונה 1982 • שטוטגרט 1986 • ספליט 1990 • הלסינקי 1994 • בודפשט 1998 • מינכן 2002 • גטבורג 2006 • ברצלונה 2010 • הלסינקי 2012 • ציריך 2014 • אמסטרדם 2016 • ברלין 2018 • מינכן 2022 • רומא 2024 | |
אליפות אירופה באתלטיקה באולם | וינה 1970 • סופיה 1971 • גרנובל 1972 • רוטרדם 1973 • גטבורג 1974 • קטוביץ 1975 • מינכן 1976 • סאן סבסטיאן 1977 • מילאן 1978 • וינה 1979 • סינדלפינגן 1980 • גרנובל 1981 • מילאן 1982 • בודפשט 1983 • גטבורג 1984 • פיראוס 1985 • מדריד 1986 • ליווה 1987 • בודפשט 1988 • האג 1989 • גלאזגו 1990 • ג'נובה 1992 • פריז 1994 • סטוקהולם 1996 • ולנסיה 1998 • גנט 2000 • וינה 2002 • מדריד 2005 • ברמינגהאם 2007 • טורינו 2009 • פריז 2011 • גטבורג 2013 • פראג 2015 • בלגרד 2017 • גלאזגו 2019 • טורון 2021 • איסטנבול 2023 |