Вавилонська астрономія

Вавилонська табличка на якій зафіксовано появу комети Галлея 164 р. до н.е.

Вавилонська астрономія - астрономія держави Стародавнього Вавилона. Завдяки тому, що вавилоняни вели астрономічні спостереження століттями, вавилонська астрономія досягла великих успіхів в календарній системі і астрономічних спостереженнях, вавилонські астрономи навіть могли передбачати затемнення.

Передумови і причини розвитку

[ред. | ред. код]

Вавилонська астрономія була тісно переплетена з астрологією. Безліч спостережень робилося не заради наукових досліджень, а в астрологічних цілях. Також астрономія була необхідна для розвитку календарної системи, яка давала можливість відраховувати час. Крім того, розвиток астрономії заохочував вавилонський цар Хаммурапі.

Ще до розвитку вавилонської астрономії, держави Шумера і Аккада, які передували вавилонській державі, досягли великих успіхів в астрономії. Вавилоняни використовували ці досягнення, як основу своєї власної астрономії.

Обсерваторії

[ред. | ред. код]

Шумеро-аккадські і вавилонські астрономи, які були також жерцями, спостерігали небо за допомогою спеціальних веж-обсерваторій, які, як правило, були розміщені в зикуратах.

Ці вежі були у всіх шумеро-аккадских і вавилонських містах, про що свідчать знахідки руїн цих веж.

Досягнення

[ред. | ред. код]

Завдяки багатовіковим спостереженнями, вавилонські астрономи розробили свій власний календар. Вавилоняни ділили день на 12 годин, а годину на 30 хвилин, рік у них складався з 365 днів. Викладки вавилонських астрономів вкрай точні, їх можуть використовувати і сучасні вчені.

Основну увагу вавилонські астрономи приділяли руху зірок і планет. Їх знання в області руху небесних світил були дуже розвинені, точність, з якою вони обчислювали рухи небесних світил, була дуже висока.

Вавилонські астрономи могли пророкувати затемнення і мали уявлення про випередження рівнодення. Свого розквіту вавилонська астрономія досягла в VIII - VI століттях. до н. е. При правлінні царя Навуходоносора вавилонська астрономія досягла нових успіхів, зокрема був виділений зодіак.

Грецька астрономія розвивалася під сильним впливом вавилонської. Давньогрецькі астрономи копіювали у вавилонян записи й обчислення, а також запозичили деякі астрономічні прилади.

Примітки

[ред. | ред. код]