Луцький машинобудівний завод

Луцький машинобудівний завод
Типдержавне підприємство
ГалузьАвтомобільна промисловість
Спеціалізаціямашинобудування
Попередник(и)Луцький ремонтний завод
Наступник(и)
(спадкоємці)
державне підприємство Луцький автомобільний завод
Засновано1959
Закриття (ліквідація)1966 (перейменування на державне підприємство Луцький автомобільний завод )
Штаб-квартирам.Луцьк, УРСР
Територія діяльностіУРСР
Ключові особи?
Продукціякузови, авторефрежиратори, вироби спецпризначення
Співробітники?

Луцький машинобудівний завод — завод у місті Луцьк, УРСР. Є наступником Луцького ремонтного заводу із 3 вересня 1959 року.[1] З цього дня він стає машинобудівним. Відразу змінюється і спеціалізація. На заводі починають виготовляти кузови, автокрамниці, авторефрежератори та вироби спеціального призначення.

Протягом 1960 року на заводі освоєно випуск семи нових виробів. Через чотири роки на заводі розпочинається випуск ремонтних майстерень і малотоннажних рефрижераторів[1].

У 1965 році проведена реконструкція, згідно з якою виробничі площі збільшились до більш ніж 23,5 тисяч квадратних метрів[1].

Коли випуск рефрижераторів врешті налагоджується, віднаходяться суттєві недоліки: внутрішній корисний об'єм вантажного відсіку не має навіть одного кубічного метра, холодильний агрегат змонтували поруч із водієм, замість пасажирського сидіння. Пояснення дається одне – для нього просто не знайшлося місця[1]. Луцька новинка насправді не витримує критики[1].

У 1965-му році дирекція Луцького машинобудівного заводу клопоче до Львівського раднаргоспу з пропозицією розмістити виробництво автомобілів в Луцьку. Луцький машинобудівний виявляється найкращим варіантом щодо розміщення виробництва нового вантажно-пасажирського автомобіля. В січні цього ж року при відділі головного конструктора створено два бюро з розробки технічної документації на автомобіль ЗАЗ-969[1]

Проєктується модель автомобіля на базі вузлів та агрегатів автомобіля «Запорожець». Розробниками нового автомобіля є колективи Центрального автомобільного автомоторного інституту та конструкторського експериментального відділу автозаводу "Комунар" у Запоріжжі. Нова вантажно-пасажирська модель одержує індекс ЗАЗ-969В. У грудні 1966 року на заводі збирають перші 50 малолітражних автомобілів ЗАЗ-969В[1]. З їхнім випуском на Волині започатковано нову галузь машинобудування — автомобільну.

11 грудня наказом Міністра автомобільної промисловості СРСР Луцький машинобудівний завод перейменовується на автомобільний[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г д е ж и Пасов Г. В. Історія становлення Луцького автомобільного заводу та його перспективи[недоступне посилання з червня 2019] // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Серія «Технічні науки» Збірник наукових праць[недоступне посилання з червня 2019]. — 2011, №59[недоступне посилання з червня 2019]

Див. також

[ред. | ред. код]