Australian Open 2019 (gra pojedyncza chłopców)
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 19–26.01.2019 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 64S | ||
Dyrektor | Craig Tiley | ||
Zwycięzcy | |||
Gra pojedyncza Lorenzo Musetti | |||
| |||
Strona internetowa |
Australian Open 2019 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania mają miejsce pomiędzy 19–26 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.
Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisista | Osiągnięcie |
1 | Lorenzo Musetti | zwycięstwo |
2 | Bu Yunchaokete | 3. runda |
3 | Otto Virtanen | ćwierćfinał |
4 | Filip Cristian Jianu | półfinał |
5 | Rinky Hijikata | 2. runda |
6 | Nicolás Álvarez Varona | ćwierćfinał |
7 | Dalibor Svrčina | 3. runda |
8 | Jonáš Forejtek | 3. runda |
9 | Cannon Kingsley | ćwierćfinał |
10 | Gauthier Onclin | 1. runda |
11 | Valentin Royer | 2. runda |
12 | Tristan Boyer | 1. runda |
13 | Emilio Nava | ćwierćfinał |
14 | Harold Mayot | 2. runda |
15 | Liam Draxl | 3. runda |
16 | Eliot Spizzirri | 2. runda |
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Klucz[edytuj kod]
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
1 | Lorenzo Musetti | 7 | 7 | |||||||||||||||||
6 | Nicolás Álvarez Varona | 68 | 5 | |||||||||||||||||
1 | Lorenzo Musetti | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Giulio Zeppieri | 2 | 4 | ||||||||||||||||||
3 | Otto Virtanen | 5 | 3 | |||||||||||||||||
Giulio Zeppieri | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
1 | Lorenzo Musetti | 4 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Emilio Nava | 6 | 2 | 612 | |||||||||||||||||
9 | Cannon Kingsley | 65 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
4 | Filip Cristian Jianu | 7 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Filip Cristian Jianu | 6 | 2 | 5 | ||||||||||||||||
13 | Emilio Nava | 3 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Jiří Lehečka | 65 | 6 | 2 | |||||||||||||||||
13 | Emilio Nava | 7 | 4 | 6 |
Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]
1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
1 | Lorenzo Musetti | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Tai Sach | 4 | 0 | 1 | Lorenzo Musetti | 6 | 6 | |||||||||||||
Nguyễn Văn Phương | 6 | 4 | 6 | Nguyễn Văn Phương | 4 | 4 | ||||||||||||||
Ng Ki-lung | 4 | 6 | 3 | 1 | Lorenzo Musetti | 7 | 7 | |||||||||||||
WC | Hikaru Takeda | 2 | 3 | 15 | Liam Draxl | 68 | 5 | |||||||||||||
Mateus Alves | 6 | 6 | Mateus Alves | 5 | 4 | |||||||||||||||
Nicholas David Ionel | 3 | 4 | 15 | Liam Draxl | 7 | 6 | ||||||||||||||
15 | Liam Draxl | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
12 | Tristan Boyer | 6 | 64 | 3 | ||||||||||||||||
Jacob Fearnley | 3 | 7 | 6 | Jacob Fearnley | 6 | 7 | ||||||||||||||
WC | Ken Cavrak | 6 | 6 | WC | Ken Cavrak | 4 | 5 | |||||||||||||
Bora Şengül | 1 | 3 | Jacob Fearnley | 6 | 5 | 1 | ||||||||||||||
Q | Khololwam Montsi | 3 | 5 | 6 | Nicolás Álvarez Varona | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||
Aleksandr Binda | 6 | 7 | Aleksandr Binda | 4 | 61 | |||||||||||||||
Louis Herman | 4 | 2 | 6 | Nicolás Álvarez Varona | 6 | 7 | ||||||||||||||
6 | Nicolás Álvarez Varona | 6 | 6 |
2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
3 | Otto Virtanen | 6 | 66 | 7 | ||||||||||||||||
WC | Stefan Storch | 1 | 7 | 66 | 3 | Otto Virtanen | 7 | 6 | ||||||||||||
Gustaf Ström | 6 | 6 | Gustaf Ström | 5 | 1 | |||||||||||||||
Q | Ryoma Matsushita | 3 | 1 | 3 | Otto Virtanen | 6 | 611 | 6 | ||||||||||||
Lodewijk Weststrate | 6 | 6 | Lodewijk Weststrate | 4 | 7 | 2 | ||||||||||||||
WC | Cooper White | 2 | 2 | Lodewijk Weststrate | 7 | 6 | ||||||||||||||
Q | James Story | 2 | 2 | 16 | Eliot Spizzirri | 5 | 4 | |||||||||||||
16 | Eliot Spizzirri | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
11 | Valentin Royer | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Eric Vanshelboim | 2 | 1 | 11 | Valentin Royer | 4 | 1 | ||||||||||||||
Tyler Zink | 4 | 2 | Giulio Zeppieri | 6 | 6 | |||||||||||||||
Giulio Zeppieri | 6 | 6 | Giulio Zeppieri | 6 | 6 | |||||||||||||||
Péter Makk | 4 | 6 | 6 | 8 | Jonáš Forejtek | 3 | 4 | |||||||||||||
Mann Shah | 6 | 0 | 2 | Péter Makk | 4 | 4 | ||||||||||||||
Dane Sweeny | 3 | 0 | 8 | Jonáš Forejtek | 6 | 6 | ||||||||||||||
8 | Jonáš Forejtek | 6 | 6 |
3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
7 | Dalibor Svrčina | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Natan Rodrigues | 0 | 63 | 7 | Dalibor Svrčina | 6 | 6 | ||||||||||||||
Francesco Passaro | 6 | 3 | 5 | Han Seon-yong | 4 | 0 | ||||||||||||||
Han Seon-yong | 3 | 6 | 7 | 7 | Dalibor Svrčina | 2 | 5 | |||||||||||||
Wojciech Marek | 6 | 6 | 9 | Cannon Kingsley | 6 | 7 | ||||||||||||||
Q | Joubert Klopper | 1 | 4 | Wojciech Marek | 1 | 2 | ||||||||||||||
WC | Tom Evans | 1 | 4 | 9 | Cannon Kingsley | 6 | 6 | |||||||||||||
9 | Cannon Kingsley | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
14 | Harold Mayot | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
Admir Kalender | 3 | 6 | 4 | 14 | Harold Mayot | 2 | 7 | 67 | ||||||||||||
Q | Ryuhei Azuma | 4 | 6 | 1 | Toby Alex Kodat | 6 | 66 | 7 | ||||||||||||
Toby Alex Kodat | 6 | 1 | 6 | Toby Alex Kodat | 5 | 3 | ||||||||||||||
WC | Chen Dong | 3 | 4 | 4 | Filip Cristian Jianu | 7 | 6 | |||||||||||||
Q | Connor Thomson | 6 | 6 | Q | Connor Thomson | 3 | 2 | |||||||||||||
Matteo Arnaldi | 3 | 4 | 4 | Filip Cristian Jianu | 6 | 6 | ||||||||||||||
4 | Filip Cristian Jianu | 6 | 6 |
4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
5 | Rinky Hijikata | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Q | Lilian Marmousez | 3 | 4 | 5 | Rinky Hijikata | 4 | 4 | |||||||||||||
Zane Khan | 7 | 61 | 6 | Zane Khan | 6 | 6 | ||||||||||||||
Shunsuke Mitsui | 68 | 7 | 2 | Zane Khan | 61 | 4 | ||||||||||||||
Christian Lerby | 3 | 4 | Jiří Lehečka | 7 | 6 | |||||||||||||||
Jiří Lehečka | 6 | 6 | Jiří Lehečka | 6 | 6 | |||||||||||||||
Harry Wendelken | 7 | 65 | 7 | Harry Wendelken | 2 | 2 | ||||||||||||||
10 | Gauthier Onclin | 5 | 7 | 69 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
13 | Emilio Nava | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Keisuke Saitoh | 4 | 2 | 13 | Emilio Nava | 6 | 7 | ||||||||||||||
Q | Luciano Darderi | 5 | 7 | 6 | Q | Luciano Darderi | 1 | 5 | ||||||||||||
Thantub Suksumrarn | 7 | 63 | 2 | 13 | Emilio Nava | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||
Dominic Stephan Stricker | 3 | 5 | 2 | Bu Yunchaokete | 2 | 6 | 1 | |||||||||||||
Holger Vitus Nødskov Rune | 6 | 7 | Holger Vitus Nødskov Rune | 64 | 3 | |||||||||||||||
WC | Tristan Schoolkate | 6 | 1 | 4 | 2 | Bu Yunchaokete | 7 | 6 | ||||||||||||
2 | Bu Yunchaokete | 4 | 6 | 6 |
Pula nagród[edytuj | edytuj kod]
Runda | Punkty |
Zwycięzca | 1000 |
---|---|
Finalista | 600 |
Półfinalista | 370 |
Ćwierćfinalista | 200 |
3. runda | 100 |
2. runda | 45 |
Kwalifikant, który odpadł w 1. rundzie | 35 |
Runda finałowa kwalifikacji | 30 |
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Australian Open 2019 Junior Boys' Singles. ausopen.com. [dostęp 2019-01-31]. (ang.).