Wimbledon 2019 (gra pojedyncza chłopców)
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia | Trawiasta | ||
Data | 08–14.07.2019 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 64S | ||
Dyrektor | Richard Lewis | ||
| |||
Strona internetowa |
Wimbledon 2019 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce w dniach 8–14 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.
Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisista | Osiągnięcie |
1 | Holger Vitus Nødskov Rune | 3. runda |
2 | Jonáš Forejtek | 1. runda |
3 | Thiago Agustín Tirante | 1. runda |
4 | Martin Damm | półfinał |
5 | Jiří Lehečka | 2. runda |
6 | Brandon Nakashima | 3. runda |
7 | Toby Kodat | 1. runda |
8 | Shintarō Mochizuki | zwycięstwo |
9 | Bu Yunchaokete | wycofanie |
10 | Carlos Alcaraz Garfia | ćwierćfinał |
11 | Otto Virtanen | 1. runda |
12 | Liam Draxl | 2. runda |
13 | Filip Cristian Jianu | 3. runda |
14 | Shunsuke Mitsui | 2. runda |
15 | Gauthier Onclin | 1. runda |
16 | Keisuke Saitoh | 1. runda |
17 | Harold Mayot | półfinał |
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Klucz[edytuj kod]
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
Anton Matusevich | 3 | 3 | ||||||||||||||||||
8 | Shintarō Mochizuki | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Shintarō Mochizuki | 6 | 0 | 10 | ||||||||||||||||
4 | Martin Damm | 1 | 6 | 8 | ||||||||||||||||
4 | Martin Damm | 6 | 6 | |||||||||||||||||
10 | Carlos Alcaraz Garfia | 1 | 4 | |||||||||||||||||
8 | Shintarō Mochizuki | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Carlos Gimeno Valero | 3 | 2 | ||||||||||||||||||
Dalibor Svrčinat | 6 | 3 | 5 | |||||||||||||||||
Carlos Gimeno Valero | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Carlos Gimeno Valero | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
17 | Harold Mayot | 65 | 4 | |||||||||||||||||
17 | Harold Mayot | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Illja Biełoborodko | 4 | 4 |
Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]
1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
1 | Holger Vitus Nødskov Rune | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Kevin Chahoud | 2 | 4 | 1 | Holger Vitus Nødskov Rune | 6 | 6 | ||||||||||||||
Eric Vanshelboim | 6 | 3 | 6 | Eric Vanshelboim | 0 | 2 | ||||||||||||||
Leandro Riedi | 3 | 6 | 3 | 1 | Holger Vitus Nødskov Rune | 4 | 5 | |||||||||||||
Rinky Hijikata | 2 | 5 | Anton Matusevich | 6 | 7 | |||||||||||||||
Govind Nanda | 6 | 7 | Govind Nanda | 3 | 3 | |||||||||||||||
Anton Matusevich | 6 | 4 | 6 | Anton Matusevich | 6 | 6 | ||||||||||||||
15 | Gauthier Onclin | 3 | 6 | 4 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
11 | Otto Virtanen | 6 | 1 | 5 | ||||||||||||||||
Cannon Kingsley | 4 | 6 | 7 | Cannon Kingsley | 4 | 4 | ||||||||||||||
Matteo Arnaldi | 64 | 1 | WC | Arthur Fery | 6 | 6 | ||||||||||||||
WC | Arthur Fery | 7 | 6 | WC | Arthur Fery | 3 | 3 | |||||||||||||
Pablo Llamas Ruiz | 4 | 6 | 2 | 8 | Shintarō Mochizuki | 6 | 6 | |||||||||||||
Q | Román Andrés Burruchaga | 6 | 4 | 6 | Q | Román Andrés Burruchaga | 5 | 63 | ||||||||||||
Valentin Royer | 6 | 3 | 6 | 8 | Shintarō Mochizuki | 7 | 7 | |||||||||||||
8 | Shintarō Mochizuki | 3 | 6 | 8 |
2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
4 | Martin Damm | 6 | 66 | 6 | ||||||||||||||||
Francesco Passaro | 2 | 7 | 4 | 4 | Martin Damm | 6 | 6 | |||||||||||||
Q | Ryoma Matsushita | 2 | 6 | 6 | Q | Ryoma Matsushita | 4 | 4 | ||||||||||||
WC | Blu Baker | 6 | 1 | 4 | 4 | Martin Damm | 6 | 6 | ||||||||||||
Youcef Rihane | 2 | 2 | Taha Baadi | 2 | 3 | |||||||||||||||
Taha Baadi | 6 | 6 | Taha Baadi | 6 | 7 | |||||||||||||||
Q | Baptiste Anselmo | 6 | 62 | 8 | Q | Baptiste Anselmo | 4 | 63 | ||||||||||||
16 | Keisuke Saitoh | 2 | 7 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
10 | Carlos Alcaraz Garfia | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Tyler Zink | 3 | 2 | 10 | Carlos Alcaraz Garfia | 6 | 6 | ||||||||||||||
Matheus Pucinelli de Almeida | 6 | 6 | Matheus Pucinelli de Almeida | 1 | 2 | |||||||||||||||
Alejo Lorenzo Lingua Lavallén | 4 | 4 | 10 | Carlos Alcaraz Garfia | 6 | 5 | 8 | |||||||||||||
LL | William Grant | 6 | 4 | 7 | LL | William Grant | 4 | 7 | 6 | |||||||||||
Nini Gabriel Dica | 1 | 6 | 5 | LL | William Grant | 6 | 7 | |||||||||||||
WC | Harry Wendelken | 2 | 3 | 5 | Jiří Lehečka | 4 | 66 | |||||||||||||
5 | Jiří Lehečka | 6 | 6 |
3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
7 | Tony Kodat | 0 | 5 | |||||||||||||||||
Tristan Schoolkate | 6 | 7 | Tristan Schoolkate | 6 | 6 | |||||||||||||||
Q | Andres Martin | 5 | 0 | Dominic Stephen Stricker | 3 | 4 | ||||||||||||||
Dominic Stephen Stricker | 7 | 6 | Tristan Schoolkate | 4 | 2 | |||||||||||||||
Dalibor Svrčina | 6 | 6 | Dalibor Svrčinat | 6 | 6 | |||||||||||||||
Wojciech Marek | 1 | 3 | Dalibor Svrčinat | 7 | 3 | 6 | ||||||||||||||
WC | Jack Pinnington Jones | 3 | 3 | 12 | Liam Draxl | 63 | 6 | 3 | ||||||||||||
12 | Liam Draxl | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
13 | Filip Cristian Jianu | 7 | 7 | |||||||||||||||||
WC | Toby Samuel | 5 | 62 | 13 | Filip Cristian Jianu | 7 | 6 | |||||||||||||
Flavio Cobolli | 6 | 6 | Flavio Cobolli | 67 | 2 | |||||||||||||||
Sergey Fomin | 2 | 1 | 13 | Filip Cristian Jianu | 7 | 3 | 2 | |||||||||||||
Q | Derrick Chen | 67 | 4 | Carlos Gimeno Valero | 62 | 6 | 6 | |||||||||||||
Q | Andrew Dale | 7 | 6 | Q | Andrew Dale | 1 | 3 | |||||||||||||
Carlos Gimeno Valero | 65 | 6 | 6 | Carlos Gimeno Valero | 6 | 6 | ||||||||||||||
3 | Thiago Agustín Tirante | 7 | 3 | 4 |
4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
6 | Brandon Nakashima | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Q | Nguyễn Văn Phương | 0 | 65 | 6 | Brandon Nakashima | 7 | 6 | |||||||||||||
Nicholas David Ionel | 6 | 6 | Nicholas David Ionel | 64 | 2 | |||||||||||||||
WC | Jacob Fearnley | 3 | 2 | 6 | Brandon Nakashima | 4 | 4 | |||||||||||||
Q | Natan Rodrigues | 6 | 7 | 17 | Harold Mayot | 6 | 6 | |||||||||||||
Péter Makk | 4 | 68 | Q | Natan Rodrigues | 5 | 4 | ||||||||||||||
Dane Sweeny | 4 | 4 | 17 | Harold Mayot | 7 | 6 | ||||||||||||||
17 | Harold Mayot | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
14 | Shunsuke Mitsui | 63 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Juan Bautista Torres | 7 | 2 | 3 | 14 | Shunsuke Mitsui | 2 | 3 | |||||||||||||
Nicolás Álvarez Varona | 6 | 6 | Nicolás Álvarez Varona | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Felix Gill | 4 | 4 | Nicolás Álvarez Varona | 63 | 4 | ||||||||||||||
Illja Biełoborodko | 1 | 7 | 6 | Illja Biełoborodko | 7 | 6 | ||||||||||||||
Eliot Spizzirri | 6 | 5 | 4 | Illja Biełoborodko | 6 | 5 | 6 | |||||||||||||
WC | James Story | 6 | 7 | WC | James Story | 4 | 7 | 4 | ||||||||||||
2 | Jonáš Forejtek | 4 | 63 |
Pula nagród[edytuj | edytuj kod]
Runda | Punkty |
Zwycięzca | 1000 |
---|---|
Finalista | 600 |
Półfinalista | 370 |
Ćwierćfinalista | 200 |
3. runda | 100 |
2. runda | 45 |
Kwalifikant, który odpadł w 1. rundzie | 30 |
Runda finałowa kwalifikacji | 20 |
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- The Championships 2019: Boys’ Singles. wimbledon.com. [dostęp 2019-07-09]. (ang.).